Вся гідроенергетика України зазнала нищівних пошкоджень внаслідок ворожих атак – виведено з експлуатації дві ГЕС. Про це заявили сьогодні в Укргідроенерго.
Інформують Новини України – НСН.
Вся гідроенергетика України зазнала нищівних пошкоджень
В Укргідроенерго повідомляють що 8 травня, під час ранкових обстрілів критичної інфраструктури, значних уражень було завдано і обʼєктам гідроенергетики.
Дві ГЕС виведено з експлуатації.
Ворог продовжує масовано атакувати і знищувати енергетичну інфраструктуру України, завдаючи руйнівних цілеспрямованих ударів.
На сьогодні вся гідрогенерація зазнала нищівних пошкоджень. Знищене обладнання потребує чималих зусиль для ремонту, відновлення і значних фінансових коштів, – йдеться у повідомленні
В Укргідроенерго додають, що нині підтримка, допомога і рішучі дії міжнародної спільноти як ніколи надзвичайно важливі.
Яка ситуація в енергетиці 9 травня
За даними Укренерго, в енергосистемі протягом майже всієї доби, за винятком денних годин, наявний значний дефіцит електроенергії. Причина – масштабні пошкодження українських електростанцій, через які вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до атаки.
Вдень обсяг дефіциту електроенергії зменшується завдяки активній роботі електростанцій на ВДЕ. В інші години нестача електроенергії є значною. Для уникнення відключень побутових споживачів Диспетчерський центр «Укренерго» застосовує всі можливі заходи подолання дефіциту: імпорт та аварійну допомогу з країн Європи, обмеження споживання промислових споживачів.
Сьогодні ввечері, з 18:00 до 24:00, будуть діяти графіки обмеження потужності для промислових споживачів. Але, якщо споживання продовжить зростати, можливе застосування аварійних відключень, яке торкнеться й побутових споживачів.
Обмеження споживання – це необхідний захід для збереження стабільності енергосистеми після вже п’ятої в цьому році прицільної ракетної атаки ворога по електростанціях, – підкреслюють в Укренерго
Українців просять споживати електроенергію ощадливо, особливо з 18:00 до 24:00.
Ще новини України: Ворог добиває енергетику: що вже втрачено і що чекає на Україну без ТЕС – деталі