Допомогу по безробіттю в Україні планують скоротити – скільки будуть отримувати

В Україні планують кардинально змінити підхід до виплати допомоги по безробіттю, її розмір зменшиться, а тривалість отримання допомоги скоротиться. 16 вересня у Верховну Раду внесли відповідний законопроект № 6067. Він вже схвалений Кабінетом Міністрів як один із пріоритетних і стратегічних документів уряду, повідомляє NNS, посилаючись на Обозреватель.

Ініціатор законопроекту – Прем’єр-міністр України Шмигаль Денис Анатолійович.

Очікується, що реалізація реформи дозволить зменшити навантаження на Фонд соцстраху на випадок безробіття і заощадить останньому 3,3 млрд грн у 2022 році за рахунок скорочення витрат на матеріальне забезпечення безробітних в країні.

Зокрема, законопроектом пропонується визначати розмір допомоги по безробіттю в залежності від страхового стажу і рахувати у відсотках від середньої зарплати:

  • до 5 років – 50% середньої зарплати;
  • від 5 до 15 років – 60%;
  • від 15 до 25 років – 70%;
  • понад 25 років – 80%.

У разі прийняття законопроекту безробітні зі страховим стажем 10-15 років будуть отримувати допомогу по безробіттю в розмірі не 70% (як зараз), а 60% середнього заробітку. У виграші залишаться тільки ті, хто має страховий стаж понад 25 років – для даної категорії допомога зросте з 70% до 80% середнього заробітку.

В залежність від страхового стажу поставлять і тривалість виплати допомоги. Зараз всі безробітні можуть розраховувати на допомогу загальною тривалістю не більше 360 календарних днів протягом двох років. Після того, як проект Закону ухвалять, терміни отримання виплати стануть наступними:

  • до 5 років страхового стажу – 180 календарних днів;
  • від 5 до 15 років страхового стажу – 240 календарних днів;
  • від 15 до 25 років страхового стажу – 300 календарних днів;
  • понад 25 років страхового стажу – 360 календарних днів.

Крім іншого, буде підвищена мінімальна межа страхового стажу для визначення розміру допомоги залежно від тривалості такого стажу. Законопроектом пропонується, щоб розмір виплати прив’язувався до трудової вислуги років тільки в тому випадку, якщо протягом 18 місяців перед реєстрацією особи як безробітної її страховий стаж становив 12 місяців. Зараз такі терміни – 12 і 6 місяців відповідно.

А ось ті безробітні, які будуть мати 6 місяців страхового стажу за останні 12 місяців отримають мінімальний розмір допомоги по безробіттю.

Ще одним нововведенням проекту є те, що допомога по безробіттю буде виплачуватись залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

  • перша половина терміну тривалості виплати допомоги по безробіттю – 100 %;
  • у подальшому – 50%.

Зараз діють такі нормативи: перші 90 календарних днів – 100%, протягом наступних 90 календарних днів – 80%, надалі – 70%.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Як перевірити свій стаж – розповіли у пенсійному фонді

В Україні переглянуть пенсійний вік для жінок

В Україні безробітним хочуть виділяти гроші на відкриття бізнесу

 

To Top