До 1 вересня необхідно сплатити податок на нерухомість

До 1 вересня 2021 року українці, які володіють нерухомістю, повинні заплатити податок за 2020 рік. Він нараховується фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості (будинків, квартир), якщо їх метраж перевищує встановлений ліміт, передає NNS, посилаючись на podrobnosti.ua.

У зв’язку з наближенням кінцевого строку люди масово звертаються до Податкової інспекції за отриманням консультацій і платіжки. Щоб потрапити на прийом іноді доводиться стояти в черзі по кілька годин.

Кому і скільки треба платити податок на нерухомість?

  • для квартир (незалежно від їх кількості) – більше 60 кв. м;
  • для житлових будинків (незалежно від їх кількості) – більше 120 кв. м;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток (в разі одночасного перебування у власності платника квартир і будинків або їх частин) – більше 180 кв. м.

Податок нараховується тільки на ту площу, яка перевищує встановлений ліміт. Наприклад, якщо загальна площа квартири становить 70 кв. м, то її власник повинен заплатити податок тільки за 10 кв. м площі.

Якщо органи місцевого самоврядування не прийняли рішення про встановлення ставок такого податку, то до прийняття відповідного рішення податок сплачується за ставкою 0,5% мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2020 року (за 1 кв. м).

Мінімальна зарплата в Україні на 1 січня 2021 року становила 6000 грн, таким чином, ставка податку на нерухомість не може перевищувати 90 грн за 1 к. в м (6000 х 1,5%).

Нагадаємо, що “податок на розкіш” також зобов’язані сплатити українці, які мають автомобілі, вартістю понад 2,25 млн грн (375 розмірів мінімальної зарплати).

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Податок на візитки – розмір збору та хто заплатить

Податки для ФОПів зростуть: скільки платитимуть підприємці

Для українців розробляють новий податок на необґрунтовані витрати

To Top