Деякі міста України можуть залишитися без газу через маневр РФ: хто під загрозою

В Україні деякі регіони можуть залишитися без газу взимку через маневр РФ. Про це радник міністра енергетики Лана Зеркаль написала для видання ЕП, передає NNS, посилаючись на Обозреватель.

За словами Зеркаль, щоб не втратити газу, Україні доведеться перенастроювати свою газотранспортну систему.

Росія значно скоротила постачання газу до Європи. В результаті блакитного палива, який продається в ЄС, може не вистачити на всіх. В результаті деякі українські міста, наприклад, Маріуполь, мають всі шанси залишитися без газу, – вважає Зеркаль.

Однак, на її погляд, ситуацію ще можна виправити. “Північний потік-2” добудований, але досі не запущений. А сертифікація триватиме до кінця року або навіть весни 2022-го. Поки не запущений новий газопровід, РФ не може впоратися без української газотранспортної системи.

“Тут критично важливо не забути минулі уроки. Нам потрібно розуміти, що саме дає нам шанс на перемогу і які досягнення нам потрібно буде захистити. Перше – підтримка союзників. Угода між Вашингтоном і Берліном, яку в Україні багато хто назвав “зрадою”, насправді дає важелі впливу Америці. Цієї зими ми зможемо побачити її ефективність. Друге – проведені реформи. Ми боремося, щоб український ринок газу відповідав європейським правилам, ми провели успішний анбандлинг і тепер з європейцями на одній стороні фронту”, – написала Зеркаль.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Опалювальний сезон під загрозою – тарифи на газ можуть підняти вище 20 гривень

Рейтинг міст України за якістю життя та комунальних послуг: список (фото)

В СБУ дзвонили з Лаври із погрозами щодо перших осіб держави. ЗМІ відзначають – мова про Зеленського

To Top