Чи буде долар дорожчати восени – прогноз експертів

Чи варто очікувати традиційного для осені подорожчання долара на тлі нинішнього падіння до мінімуму з липня минулого року і зміцнення гривні? Експерти поділилися прогнозом на найближче майбутнє, передає NNS, посилаючись на РБК-Україна.

До кінця літа для охочим купити американську валюту – саме час це робити, кажуть фахівці.

Так, за даними Нацбанку, в Україні попит на американську валюту зростає, і з початку серпня громадяни купили близько 45 мільйонів доларів, адже вигідний курс зацікавив людей.

При цьому експерти прогнозують, що незабаром в обмінниках долар вже будуть міняти по більш високому курсу, а нинішнє здешевлення долара – сезонне явище.

Очікується, що на початку осені курс повернеться до позначки 27 гривень.

“У нас стабільна гривня, як не дивно, завдяки коронавирусу, тому що за період коронавіруса у нас практично не змінився експорт, але дуже впав імпорт. І, таким чином, у нас зовнішня торгівля збалансувалася”, – каже економіст Андрій Новак.

Він додав, що економічних і фінансових ризиків для девальвації гривні немає.

Але не всі експерти дотримуються думки, що долар восени подорожчає – є альтернативний прогноз.

На думку економіста Ярослава Жаліло, зараз склалася сприятлива ситуація для зміцнення української валюти, і курс долара в найближчі два місяці не буде зростати.

Він пояснив, які фактори можуть свідчити про зміцнення гривні:

  • очікується виручка від подорожчання аграрного експорту;
  • поліпшення рейтингу Fitch може призвести до посилення зацікавленості в українських цінних паперах, можуть прийти спекулятивні інвестори;
  • позитивна ситуація з торговим балансом.

“Макроекономічних підстав для того, щоб очікувати зниження курсу гривні в найближчі 2 місяці, я не бачу”, – резюмував економіст.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Як зростатимуть ціни на комуналку і паливо – прогноз НБУ

Восени в Україні планують ввести послугу прописки онлайн

Борці з корупцією привласнили 400 тисяч доларів з «воровського ” общака»

 

To Top