Банкомати України заполонили фальшиві гривні – як розпізнати підробку

В банкоматах України з’явилися фальшиві гривні. Потрапляють в обіг підроблені купюри через термінали, під які їх і створюють фальшивомонетники. Про це розповіли в програмі “Україна Сьогодні” на телеканалі “Україна-24”, повідомляє NNS, посилаючись на www.mv.org.ua.

Купують фальшиві гривні через інтернет, майже як звичайні інші товари. За 3000 гривень фальшивомонетники просять 750 справжніх гривень.

Найчастіше збувають підроблені купюри в невеликих магазинах. Ними розраховуються за товар, щоб отримати здачу справжніми купюрами. Також такі купюри використовуються для погашення боргу через термінал.

“Ці банкноти спеціально заточені під певні термінали. Тобто людина купує, наприклад, за 5000 гривень 20000 фальшивих, і погашає свій кредит через термінал”, – пояснив експерт з безпеки Руслан Долгов.

Оскільки банкомати заповнюються готівкою з терміналів, то попастися підробка може кожному. Мешканка Києва розповіла, що нещодавно зняла в банкоматі фальшиву купюру номіналом 200 гривень. Про те, що вони фальшиві, дізналася, коли спробувала купюрою розрахуватися. Їй повідомили в магазині, що купюра не проходить перевірку ультрафіолетом.

Що робити, якщо отримали фальшивку

У банку зобов’язані провести розслідування, перевірити всі інші банкноти, провести разинкасацію, якщо клієнт звернеться до них з претензією про отримання ним підробленої купюри

“Якщо буде встановлено факт наявності даних сумнівних банкнот, то банк піде назустріч клієнту”, – повідомила начальник управління грошового обігу і контролю касових операцій банківської установи Лариса Жиронкіна.

Слід застерегти українців від використання таких банкнот – користуватися ними категорично заборонено. За це загрожує суворе покарання – до 7 років в’язниці.

Як можна відрізнити фальшивку

На дотик справжня банкнота щільна. Якщо подивитися на світло, то на фальшивці відсутній графічний елемент знака гривні. На купюрі номіналом в 500 гривень повинні бути елементи бузкового кольору, які під різним кутом міняють свій колір на зелений.

Як збувають підробки

Останнім часом почастішали випадки спроб збути фальшиві купюри номіналом 100, 200 або 500 гривень.

Схема проста: в магазин, перукарню або кафе на околицях або в спальних районах міст забігає чоловік зі слізним проханням розміняти купюру. Нібито йому потрібно терміново розрахуватися з таксистом, а поблизу немає жодного супермаркету або іншої торгової точки.

Шахрай спритно переконує йому допомогти, а фальшива купюра йде в обіг і про те, що це підробка, дізнаються далеко не відразу.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Рідкісна удача: банкомат видав українцю унікальні цінні гривні (ФОТО)

Як відрізнити справжню 200-гривневу купюру від фальшивої: відеоінструкція Нацбанку

В Україні до кінця року почнуть видавати зарплату в е-гривні

To Top