Байден і Зеленський вперше зідзвонилися

Президент США Джо Байден та його український колега Володимир Зеленський провели 2 квітня першу телефонну розмову, яка тривала 30-40 хвилин, повідомляє кореспондентка американського видання Politico в Білому домі Наташа Бертран, передає NNS, посилаючись на Радіо Свобода.

«Байден підтвердив прихильність США до України, вони обговорили повідомлення про накопичення російських військ на сході та зусилля Зеленського щодо боротьби з корупцією», – написала Бертран.

За даними видання «Українська правда» з посиланням на «поінформованого співрозмовника в оточенні президента», «сторони говорили в першу чергу про ситуацію на Донбасі».

Розмова двох лідерів тривалий час відкладалася.

Раніше цього тижня вже відбулися розмови державного секретаря Ентоні Блінкена, начальника Об’єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі та міністра оборони Ллойда Остіна з їхніми українськими колегами. В усіх цих розмовах ішлося про ескалацію збройного протистояння на Донбасі та концентрацію російських військ на українському кордоні.

Раніше цього тижня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що Росія додатково перекинула до східного кордону країни близько чотирьох тисяч військових. Ідеться про батальйонні тактичні групи, які, за даними штабу ЗСУ, приведені до стану бойової готовності.

To Top