Завантажте мобільний додаток сайту

Незважаючи на аномально теплу зиму, влітку 2020 року в Україні прогнозують спеку. Однак, за прогнозами синоптиків, також висока ймовірність потопів на території країни, передає NNS із посиланням на kp.ua.

Як розповіла кліматологиня Надія Максименко, природа завжди прагне до балансу – якщо зима холодна, то літо має бути спекотним. Однак баланс цієї зими могло підтримувати і минуле літо, яке здебільшого було все ж не спекотним, а червень і серпень навіть прохолодними.

"І ось минуле літо давало можливість припустити, що зима не буде дуже холодною. Цього літа, судячи з нинішньої затяжної і не такої теплої, як зазвичай, весни, буде тепло, а холодів не передбачається", – зазначила Максименко.

Згодні з тим, що українці не замерзнуть, і в Укргідрометцентрі. За словами синоптиків, цього року температурні показники влітку перевищуватимуть звичні кліматичні норми на 1,5-2 градуси. Нормою для червня вважається 18,2 градуса, для липня – 19,3 градуса, а для серпня – 18,8 градуса.

Метеоролог Олена Смалюх пояснила, що в літній період в Україні відбуватимуться конвективні явища. Це означає, що при високих температурах, проходженні атмосферних фронтів можуть бути зливи. Однак це будуть не ті опади, які хотіла б отримати земля.

"До речі, потоп теж цілком реальний. Річки не чистяться, через потепління і зміни клімату заростають. І коли випадають рясні опади, річки вже не можуть їх у себе вмістити і виходять із берегів", – попередила метеорологиня.

Копіювати посилання на матеріал
Автор: Алена Зинченко

Національна служба новин - Новини України

×

Попередження

JFile::read: неможливо відкрити файл: https://thebest.world/rss
×

Повідомлення

Failed loading XML...