Завантажте мобільний додаток сайту

Увечері 10 січня мешканці Землі зможуть спостерігати так зване напівтіньове місячне затемнення, яке співпаде з так званим Вовчим повним місяцем. Про це пише сайт Accuweather.

Як пояснює видання, напівтіньове місячне затемнення відбувається, коли Місяць проходить через зовнішню тінь Землі, відому як півтінь. В результаті, тільки частина місяця стає темною, на відміну від повного місячного затемнення, коли весь місяць темніє.

Цей тип місячного затемнення може залишитися непоміченим, якщо люди не дивляться на місяць уважно. У гарну погоду багато спостерігачів по всьому світу можуть спостерігати таке затемнення, в тому числі в Азії, Австралії, Африці і Європі, на північному заході Північної Америки і на сході Південної Америки. На деяких територіях, в тому числі в Україні, буде видно все затемнення, в інших областях Місяць буде сходити або заходити.

Напівтіньове місячне затемнення триватиме трохи більше чотирьох годин. Його початок буде 10 січня о 19 годині 07 хвилин за київським часом, а кінець – о 23 годині 12 хвилин.

Автор: NNS - Національна служба новин
9 серпня (станом на 9:00) в Україні 80 949 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1 897 летальних (+18 за добу), 43 972 пацієнти одужало (+317). За добу зафіксовано 1 199 нових випадків. Загалом проведено 1 169 351 тестування методом...

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі