Сьогодні, 13 грудня, УПЦ КП провела архієрейський собор для підготовки до об'єднавчого собору та визначила єдиного кандидата від себе на пост предстоятеля майбутньої церкви. Також стала відома дата надання Україні Томосу. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення на сайті ВВС.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, Томос Вселенського патріарха має бути вручений предстоятелю православної церкви України 6 січня. Про це сказав архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря).

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Він зазначив, що 6 січня у Константинополі має бути звершена божественна літургія, співслужіння Вселенського патріарха та предстоятеля (помісної церкви), і після цього йому буде вручено томос.

Архієпископ зазначив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на об'єднавчий собор 15 грудня. Кожен візьме з собою двох осіб: одного клірика та одного монаха чи мирянина. Саме так, як і раніше визначив Вселенський патріарх.

УПЦ КП представить свого кандидата на главенство у помісній церкві вже на соборі.

У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують собору,

- сказав речник УПЦ КП. Він відмовився назвати цю людину, зазначивши, що її почуть учасники собору 15 грудня.

За його словами, голосування на соборі буде таємним, як раніше і запропонував Вселенський патріарх Варфоломій.

Спочатку всі учасники собору визначать трьох головних претендентів. А потім виключно архієреї таємним голосуванням оберуть з цієї трійки предстоятеля.

Архієпископ Євстратій (Зоря) додав, що комісія представників православних церков України, яка веде підготовку до об'єднавчого собору, розглянула проект статуту майбутньої помісної церкви.

Ми пройшли по проекту статуту, який був запропонований від синоду Вселенського патріархату. Дискутували, певні речі збережені, певні речі змінені, дещо відкинуте,

- сказав речник УПЦ КП.

Раніше Євстратій не виключав сценарій, за якого предстоятелем може стати представник УПЦ КП, якого під час об'єднавчого собору запропонує патріарх Філарет.

В українських ЗМІ найімовірнішим претендентом на посаду предстоятеля майбутньої церкви у разі відмови Філарета називають його намісника митрополита Епіфанія (Думенка).

У соборі візьмуть участь понад сорок архієреїв УПЦ Київського патріархату, 14 представників Української автокефальної церкви і частина єпископів УПЦ Московського патріархату (від 3 до кількох десятків).

Наразі вже відомо, що майбутня незалежна помісна церква не матиме патріаршого устрою, а очолюватиме її митрополит.

Слід зазначити, що в російських ЗМІ продовжується істерія з приводу надання Україні Томосу. Подію «обсмоктують» на всіх каналах. А чи наважаться на якісь дії? Своє бачення ситуації і її можливих наслідків висловив у відео нижче один з колишніх ватажків окупантів на Донбасі Ігор Гіркін (він же Стрелков).

Одіозний командир сепаратистів припустив, що Росія не буде вживати якихось кардинальних заходів в Україні через складнощі у внутрішній та зовнішній політиці.

Рейтинг Путіна максимально за останні роки впав. На сході у нас проблеми з Японією — можемо втратити не два, а всі острови. Також проблеми з Сирією – наші солдати можуть бути там заблоковані. Не думаю, що влада зараз наважиться на якісь повномасштабні дії в Україні,

- сказав Гіркін. Зазначивши, що він особисто пішов би воювати, навіть знаючи, що не переможе.

Також, за словами Гіркіна, голови Донецької та Кримської єпархій УПЦ МП підтримують проукраїнську позицію, і російська церква може втратити ці території. 

Детальніше обнадійливе інтерв`ю окупанта дивіться у відео.

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори