На які реформи чекає наше суспільство та скільки виборців в Україні за прямі переговори з ватажками так званих ДНР та ЛНР. Про результати відповідних опитувань Nikopolnews дізнався з повідомлення на офіційному сайті Фонду демократичних ініціатив.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, загальнонаціональне опитування було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Реформи на які чекають українці.

На думку громадян, першочерговими є такі 5 реформ:

  • антикорупційна реформа (63%),
  • охорони здоров’я (57%),
  • пенсійна реформа та реформа системи соціального захисту (52%),
  • реформа органів правопорядку – судів, прокуратури, поліції (37%), 
  • люстрація чиновників  (33%).

Ці п’ять реформ визнані першочерговими в усіх регіонах України, проте з певними регіональними відмінностями: у Західному регіоні значно більшої ваги надають антикорупційній реформі (76,5%) та реформуванню армії (32%) і порівняно менше – соціальним реформам. А у Східному регіоні беззаперечну першість мають соціальні реформи – охорони здоров’я (62%) та пенсійна реформа (58%).

Як виборці різних партій ставляться до переговорів з маріонетками РФ

Виборці партій «Європейська солідарність» (58%) та «Голос» (48,5%) вважають неприйнятними проведення прямих переговорів із керівниками самопроголошених «ДНР» та «ЛНР». Думки виборців партій «Слуга народу» та «Батьківщина» діляться: серед виборців партії «Слуга народу» 44% вважають такі переговори прийнятними, а 39% – ні, відповідно, серед виборців «Батьківщини» «за» такі переговори – 46%, проти – 38%. Однозначно підтримують пропозицію таких прямих переговорів виборці партії «Опозиційна платформа – За життя» – 75%.

Результати опитування також свідчать, що виборці партій «Голос» (72%), «Європейська солідарність» (71%), «Батьківщина» (59%), «Слуга народу» (54%) підтримують пропозицію щодо введення міжнародних миротворчих сил на території «ДНР» та «ЛНР». А от 50% виборців партії «Опозиційна платформа – За життя» проти цієї пропозиції.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
Автор: Маруся Оффон
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!