Те, що ще не так давно здавалося недосяжною мрією, фактично можна вважати реальністю. Сьогодні, 29 листопада, архієрейський синод Вселенського патріархату ухвалив текст Томосу про надання автокефалії українській православній церкві. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення кореспонденту «Прямого».

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, у контексті раніше ухваленого рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Українській церкві, і в очікуванні видачі Патріаршого і Синодального Томосу, святий і священний синод підготував статут Української церкви.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Згідно з рішенням Константинопольського Синоду, "об'єднавчий собор", на якому буде обраний предстоятель нової церковної структури, відбудеться в Києву в грудні. Про це повідомляє грецький портал "Orthodoxіa.Іnfo".

За інформацією видання, обраному предстоятелеві буде вручений Томос про автокефалію Церкви в Україні. 

Видання зазначає, що в цей час Всесленський патріархат приступає до останнього кроку, необхідного для надання автокефалії - розробці тексту Статуту української Церкви.

Текст Статуту буде представлений екзархом Вселенського престолу в Україні. Надалі  в текст можуть бути внесені деякі зміни й доповнення.

Після цього на об'єднавчому соборі в Києву буде обраний глава автокефальної Церкви, якому й буде вручений Томос.

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори