Завантажте мобільний додаток сайту

Медичні заклади будуть продовжувати стаціонарне лікування вагітних жінок, що мають ускладнення, породіль та онкохворих пацієнтів попри заборону планових госпіталізацій. Лікарні відмовились від інших планових операцій через збільшення пацієнтів з COVID-19.

Таке роз'яснення опублікували на сайті Міністерства охорони здоров'я у понеділок, 9 листопада, пише Громадське, передає NNS.

Зокрема у МОЗ повідомили, що у медичних закладах, що потрапляють в «помаранчеву» зону, заборонені планові госпіталізації окрім:

  • надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
  • надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
  • надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив на брифінгу 9 листопада, що через збільшення кількості хворих на COVID-19 влада оголосила про перехід на другий етап реагування на епідемію, що, зокрема, передбачає відмову від планових операцій в лікарнях.

Про це ми писали тут: Другий етап реагування на коронавірус: в Україні заборонили всі планові операції і госпіталізації

Все жорсткіші заходи від держави пов'язані зі значним збільшенням кількості хворих на COVID-19. У Нацслужбі здоров'я розповіли, що в жовтні кількість госпіталізованих з COVID-19 зросла на майже 80%. Щодня в Україні фіксують від 8 до понад 9 тисяч інфікованих.

Раніше ми писали: Кількість випадків коронавірусу в Україні на 10 листопада

Зараз уся територія України у «червоній» та «помаранчевій» зонах карантину.

Детальніше про поділ, який діє з 9 листопада читайте тут: Україну поділили на нові карантинні зони: "жовтої" і "зеленої" не лишилося

Національна служба новин - Новини України