Завантажте мобільний додаток сайту

Володимир Зеленський пообіцяв мільйон доларів тому, хто винайде вакцину від коронавірусу. Про це NNS повідомляє з посиланням на інтерв’ю головного санітарного лікаря України Віктора Ляшко виданню Лівий берег.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що один із фондів виплатить 1 млн дол. людям, які винайдуть вакцину від коронавірусу. Листи про винагороду вже відправили українським науковцям. Про це 12 квітня заявив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю LB.ua.

Я вам відкрию секрет. Президент попросив мене, щоб я написав листи на наших академіків і пообіцяв, що якщо хтось винайде вакцину або ліки, то отримає, не знаю з якого фонду, мінімум 1 млн дол., — зазначив він.

Також Ляшко запевнив, що вже в усіх областях можуть робити ПЛР тести. Крім того, Україна закупила 12 апаратів для ПЛР-діагностики, щоб розширити потужності лабораторій в регіонах. Також Міністерство охорони здоров’я залучає приватні лабораторії і лабораторії медичних університетів для тестування. Подібні апарати вилучатимуть з ветеринарних лабораторій.

Головний санлікар додав, що українські медики одними з перших у світі будуть підключати картриджі для апаратів GeneXpert — ПЛР-систем, які зараз використовуються для діагностики туберкульозу. На цій апаратурі теж спробують виявляти COVID-19.

За словами Ляшка, вітчизняні тест системи закуповуються невеликими партіями вітчизняними лабораторіями. Тим часом МОЗ централізовано забезпечує поставки китайських і корейських реактивів.

Автор: NNS - Національна служба новин
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов, де відповідачем зазначене Міністерство юстиції України щодо анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії «Слуга народу».

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі