Відомо, що ініціаторами даного проєкту є представники Львівської ОДА. Вони пропонують збільшити розмір штрафів: від 42 тисяч гривень для звичайних людей та від 84 тисячі для посадовців, найбільший штраф для керівників – 102 тисячі гривень. Також серед пропозицій – дозвіл представникам ДСНС складати адміністративні протоколи просто на місці виявлення правопорушення. Це ж стосується поліції та спеціальних уповноважених від виконкому місцевих рад.
“Ми просили про підвищення штрафів від 42 тисячі гривень, відповідальність для власників і орендарів, а також надати можливість складати протоколи поліції і рятувальникам. Під час нинішнього засідання уряду підняли питання і про криміналізацію цієї статті в законах. Так, як палять поля, ліси, смітники цього року, мабуть, не палили ніколи. Це другий Чорнобиль, який ми собі самі робимо”, – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.
Наразі проєкт направили на доопрацювання в Мінфін та Мінекономіки, після чого він потрапить на розгляд відповідних комітетів. Останнє слово буде за Верховною Радою.
Раніше ми писали: Чорнобильська зона горить. Залучена авіація та біля 100 рятівників
Нагадаємо, що в Україні за вчора зафіксували 787 випадки загорань, вогонь пройшов 924,93 гектари землі по всій країні. Майже у всіх випадках винні люди, які підпалюють суху траву. Тільки за вихідні пожежники 33 рази виїжджали на гасіння сухої трави, комишу та самосівів.