Завантажте мобільний додаток сайту

Фондом соціального страхування України (ФССУ) вимушено призупинено перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам. Про це NikopolNews дізнався з повідомлення на сайті Фонду.

«20 листопада 2019 року Фондом соціального страхування України вимушено призупинено перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам», — сказано в повідомленні.

Зазначається, що фінансування тимчасово не здійснюється у зв’язку із закінченням кошторисних призначень за зазначеним напрямом і буде відновлено після внесень змін до бюджету ФССУ на 2019 рік.

«За діючим законодавством Фонд не може перерахувати кошти за кожним з напрямів фінансування більше, ніж затверджено в бюджеті Фонду на 2019 рік, прийнятому Кабінетом Міністрів України. За напрямом матеріального забезпечення заплановані на рік видатки було вичерпано 19 листопада. Кошти на рахунках є, але з сьогоднішнього дня ми не маємо права їх перерахувати до внесення змін до річного бюджету», — прокоментував директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

«Станом на сьогодні загальна сума по заявам-розрахункам, наданими до фінансування у 2019 році з урахування заборгованості на початок року, становить 13,573 млрд гривень, що перевищує кошторисні призначення на рік за відповідною статтею видатків на 1,038 млрд грн», — додали у Фонді.

«Ситуація недопустима, фактично виплати зупинено через бюрократичні причини. Зараз ми ведемо перемовини із Міністерством соціальної політики, яке, як орган державного нагляду за Фондом, може за погодженням із Міністерством фінансів подати проект внесення відповідних змін на затвердження Кабміну. Проект змін напрацьований, сподіваюсь, Міністерство соціальної політики найближчим часом його подасть. Щойно Кабінет Міністрів прийме зміни, виплати буде відновлено», – наголосив Євген Баженков.

«Бюджет Фонду на поточний рік подавався на затвердження Кабміну колишнім керівництвом Міністерства соціальної політики і був штучно занижений по видаткам. Кошти на лікарняні і декретні було закладено на рівні 2018 року, без врахування зростання середньої заробітної плати. Разом із зниженням у попередні періоди загалом на 5,1% частки ЄСВ, яка спрямовується до бюджету Фонду, це призвело до затримок із виплатою матеріального забезпечення та, на сьогодні, вимушеної повної зупинки виплат за цим напрямом», — говорить Євген Баженков.

Також сьогодні вранці Міністерство соціальної політики заявило про можливу спробу рейдерського захоплення Фонду соціального страхування. Про це повідомляється на сайті Мінсоцполітики.

«Міністерство соціальної політики України занепокоєне можливою спробою рейдерського захоплення Фонду соціального страхування України», — заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль у Facebook.

Заступник Міністра наголосив, що ситуація, яка наразі відбувається у Фонді соціального страхування України занадто схожа на рейдерське захоплення. Відповідні дії вчиняються Євгеном Баженковим, фігурантом кримінальної справи за незаконні дії з майном Фонду за сприяння Державного реєстратора, який незаконно у ЄДР (Єдиному Державному реєстрі юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань) вказав Баженкова керівником виконавчого Фонду соціального страхування. Попри те, що повноваження щодо поновлення або звільнення директорів виконавчого Фонду належать Правлінню Фонду соціального страхування.

«Мінсоцполітики вважає такі дії реєстратора неприпустимими і звернулося зі скаргою до МІНЮСТУ з позицією скасувати реєстрацію та направило листа до виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, в якому наголошено, що всі дії, прийняті Баженковим до моменту його законного поновлення на посаді, вважатимуться перевищенням повноважень та підлягатимуть скасуванню у порядку, передбаченому Законом України», —  повідомив Коваль.

«Співпраця Міністерства з будь-якою особою, яка є фігурантом кримінальної справи щодо розкрадання державного майна неприпустима», — резюмував заступник Міністра.

Також на своїй сторінці у Facebook Коваль розмістив скріни направленого листа до виконавчої дирекції Фонду соціального страхування.

В Україні станом на ранок 22 вересня 2020 року — 181 тисяча 237 людей інфіковані коронавірусом COVID-19. Про це NNS повідомляє з посиланням на офіційну сторінку МОЗ України у Фейсбук та телеграм-канал Блискавка.
...

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі