Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Политические партии в Украине за 5 лет потратили более 3 млрд грн: кто больше и куда пошли деньги[:ua]Політичні партії в Україні за 5 років витратили понад 3 млрд грн: хто найбільше і куди пішли гроші[:]

[:ru]Украинские политические партии потратили на свою деятельность более 3 млрд грн за последние пять лет.

А около 40% средств, полученных за счет государственного финансирования, направили на прямую рекламу, сообщил председатель Комитета избирателей Украины (КИУ) Алексей Кошель, информирует Интерфакс-Украина, передает НСН.

“За последние пять лет украинские политические партии потратили более 3 млрд грн, и львиная доля этих средств – это средства, полученные в рамках государственного финансирования политических партий. Мы проанализировали расходы политических партий с момента введения государственного финансирования, то есть в отчете указаны 2016-2020 годы”,сказал Кошель в среду на презентации исследования КИУ “Влияние четырех лет государственного финансирования на развитие политических партий в Украине”.

По данным Комитета избирателей и согласно результатам анализа официальных отчетов, набольшее количество средств на протяжении последних пяти лет потратили “Радикальная партия Олега Ляшко” и Всеукраинское объединение “Батькивщина”.

“Так, за пять лет “Радикальной партией Олега Ляшко” потрачено на осуществление уставной деятельности 644 млн грн. Также партия стала лидером по расходам на парламентскую избирательную кампанию 2019 года, потратив в рамках нее почти 115 млн грн. “Батькившина” за пять лет потратила 631 млн грн, из них 87 млн – на парламентскую кампанию 2019 года”,уточнил руководитель КИУ.

Расходы средств от государственного финансирования партии “Европейская солидарность” за последние пять лет составили 577 млн грн, а партии “Слуга народа” – 513 млн грн за два года деятельности. Следующими политсилами со значительными расходами госсредств, по данным КИУ, являются “Оппозиционная платформа – За жизнь” (190 млн грн) и ВО “Свобода” (119 млн грн). В то же время “Украинская стратегия Гройсмана” потратила 117 млн грн, притом, что эта партия не получала средств в рамках госфинансирования.

Среди рейтинговых партий на момент старта исследования КИУ указывает партию “УДАР” как такую, которая показала достаточно низкий уровень расходов – за пять лет политсила потратила менее 3 млн грн.

Вместе с тем Кошель подчеркнул, что согласно анализу финансовых отчетов по итогам государственного финансирования за 2016-2020 годы, около 40% средств партии расходуют на прямую рекламу.

“Доля расходов на прямую рекламу у разных партий отличается. Один из наибольших показателей – у партии “Наши”, которая в годовом отчете за 2018 год указала суммарно 10,2 млн грн, из которых 10,1 млн было потрачено на размещение внешней политической рекламы (билборды)”,уточнил глава КИУ.

Значительные расходы на рекламу также у ОПЗЖ – более 80 млн грн. По данным Комитета избирателей, эта партия в 2019 году указала 32,3 млн грн расходов, из которых 19,9 млн были направлены на пропагандистскую деятельность (13,4 млн – реклама на телевидении).

Партия “Батькивщина” в 2018 году указала 188 млн грн расходов, из которых 155 млн грн – пропагандистская деятельность (120 млн грн было направлено на телерекламу). “Радикальная партия Олега Ляшко” за этот период потратила почти 94 млн грн, из которых 58 млн грн составили расходы на рекламную деятельность, в частности 36 млн грн – на телевидении.[:ua]Українські політичні партії витратили на свою діяльність понад 3 млрд грн за останні п’ять років.

А близько 40% коштів, одержаних за рахунок державного фінансування, спрямували на пряму рекламу, повідомив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель, інфоромує Інтерфакс-Україна, передає НСН.

“За останні п’ять років українські політичні партії витратили понад 3 млрд грн, і левова частка цих коштів – це кошти, одержані в рамках державного фінансування політичних партій. Ми проаналізували витрати політичних партій з моменту запровадження державного фінансування, тобто у звіті зазначено 2016-2020 роки”,сказав Кошель на презентації дослідження КВУ “Вплив чотирьох років державного фінансування на розбудову політичних партій в Україні” у середу.

За даними Комітету виборців і відповідно до результатів аналізу офіційних звітів, найбільше коштів протягом останніх п’яти років витратили Радикальна партія Олега Ляшка та Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

“Так, за п’ять років Радикальна партія Олега Ляшка витратила на здійснення статутної діяльності 644 млн грн. Також партія стала лідером за витратами на парламентську виборчу кампанію 2019 року, витративши в рамках неї майже 115 млн грн. “Батьківщина” за п’ять років витратила 631 млн грн, із них 87 млн – на парламентську кампанію 2019 року”,уточнив керівник КВУ.

Витрати коштів від державного фінансування партії “Європейська солідарність” за останні п’ять років становили 577 млн грн, а партії “Слуга народу” – 513 млн грн за два роки діяльності. Наступними політсилами зі значними витратами державних коштів, за даними КВУ, є “Опозиційна платформа – За життя” (190 млн грн) і ВО “Свобода” (119 млн грн). Водночас “Українська стратегія Гройсмана” витратила 117 млн грн, при тому, що ця партія не отримувала коштів у рамках державного фінансування.

Серед рейтингових партій на момент старту дослідження КВУ зазначає партію “УДАР” як таку, яка показала досить низький рівень витрат – за п’ять років політсила витратила менше ніж 3 млн грн.

Водночас Кошель наголосив, що, згідно з аналізом фінансових звітів за підсумками державного фінансування за 2016-2020 роки, близько 40% коштів партії витрачають на пряму рекламу.

“Частка витрат на пряму рекламу у різних партій відрізняється. Один із найбільших показників – у партії “Наші”, яка в річному звіті за 2018 рік зазначила сумарно 10,2 млн грн, з яких 10,1 млн було витрачено на розміщення зовнішньої політичної реклами (білборди)”,уточнив голова КВУ.

Значні витрати на рекламу також в “ОПЗЖ” – понад 80 млн грн. За даними Комітету виборців, ця партія в 2019 році зазначила 32,3 млн грн витрат, з яких 19,9 млн було спрямовано на пропагандистську діяльність (13,4 млн – реклама на телебаченні).

Партія “Батьківщина” у 2018 році вказала 188 млн грн витрат, з яких 155 млн грн – пропагандистська діяльність (120 млн грн було спрямовано на телерекламу). Радикальна партія Олега Ляшка за цей період витратила майже 94 млн грн, з яких 58 млн грн становили витрати на рекламну діяльність, зокрема 36 млн грн – на телебаченні.[:]

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×