Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Цены на услуги такси в Украине стремительно растут[:ua]Ціни на послуги таксі в Україні стрімко зростають [:]

[:ru]Со времени последнего локдауна цена на такси в Украине выросла почти на треть, а с похолоданием цены могут снова взлететь.

В Украине стремительно растут цены на такси. Они существенно выросли еще весной, а с приходом осенних холодов могут взлететь еще на 20%. Среди основных причин роста цен нехватка автомобилей и квалифицированных водителей. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте Главком.

Что сейчас происходит с ценами

В Украине стремительно растут цены на такси, о чем теперь массово говорят жители крупных городов страны. Со времени последнего локдауну цена на такси в Украине повысилась почти на треть, а с похолоданием цены могут вырасти еще на 10-20%, рассказал глава правления Украинской таксомоторной ассоциации Андрей Антонюк.

При этом в крупных областных центрах тарифообразования диктуют агрегаторы, такие, как Uber, Bolt и Uklon, в которых в высокой час-пик цена поездки может значительно увеличиваться.

«У них гибкое ценообразование: не в час-пик цена низкая, но высокое час-пик цена может быть улвічі или три раза больше, это их бизнес-модель работы», – говорит Антонюк.

По его словам, корректировка цен на рынке произошла еще в апреле этого года. В частности, в связи с последними жестким локдауном цены на услуги такси в Украине повысились в среднем на 10-15%.

«Также за лето и первую половину сентября цена еще немного выросла, суммарно повысившись с середины весны на 15-25%», – говорит Антонюк

При этом растет и первоначальная стоимость подачи автомобиля до места отправки и цена за километраж, которая зависит от времени суток, погодных условий и ситуации на дорогах.

Почему такси в Украине дорожает

«Основная причина – нехватка машин, потому что их купить не так просто, поднялись процентные ставки в банках, много автопарков разорились», – говорит он.

Антонюк также добавил, что в период карантинных ограничений многие автопарки были вынуждены временно остановить работу, а некоторые – разорились.

Большое количество водителей ушло в другие профессии или вообще уехало из Украины на заработки. Также на доходы водителей сильно повлиял приход агрегаторов, которые повышают свои процентные ставки с каждого заказа.

На ценообразование влияют и растущие цены на топливо и техническое обслуживание транспорта, а также ситуация на дорогах, которая в последнее время значительно ухудшилась.

При этом Антонюк указывает, что в официальных службах такси повышение цен за указанный период было более умеренным, чем в агрегаторах.

«В традиционных службах такси, где цены немного выше, чем в агрегаторах, они выросли в среднем на 10% и к концу года вырастут максимум на 5-10%», – говорит

В свою очередь, глава профсоюза таксистов Украины Василий Попик считает, что нынешние цены на такси часто являются экономически невыгодными для водителей.

«Более 50% в тарифе на проезд – это топливо. Киевские таксисты посчитали три месяца назад, что «нулевой» тариф на перевозку составляет 6 грн / километр, а на то время был тариф 4-4,5 грн за километр, то есть таксисты работали себе в убыток, «проедая» свои машины», – рассказал он «Сегодня».

Глава профсоюза таксистов Украины выразил сожаление, что в нынешних условиях, когда цены на украинском рынке диктуют агрегаторы, таксисты не могут влиять на их формирование.

«Уникальная ситуация, когда человек, который предлагает услугу и несет полную материальную и иную ответственность, не влияет на тариф. Агрегаторы играют с тарифами, как считают нужным», – подчеркнул он.

Что будет с ценами далее

По словам Антонюка, дальнейшее повышение цен на такси неизбежно. Сейчас, когда в Украине еще удерживается теплая и солнечная погода, спрос на услуги такси не такой большой. Летом многие украинцы пересели на прокатный или личный электротранспорт, однако за ближайшие недели, с приходом дождей и осенних холодов, ситуация резко изменится.

«Когда среднесуточная температура воздуха опустится ниже 12-13 градусов, многие пассажиры пересядут на такси из электросамокатов, моноколес и скутеров», – напоминает глава правления Украинской таксомоторной ассоциации.

Поэтому, согласно его прогнозам, с приходом похолодания и роста спроса цены на такси в Украине могут вырасти еще на 5-10% к концу сентября, а до конца года – еще на 10%.

Кстати, недавно “НСН” писал: В Украине снова дорожает мобильная связь – в чем причина

 [:ua]З часу останнього локдауна ціна на таксі в Україні зросла майже на третину, а з похолоданням ціни можуть знову злетіти.

В Україні стрімко ростуть ціни на таксі. Вони суттєво зросли ще навесні, а з приходом осінніх холодів можуть злетіти ще на 20%.  Серед основних причин зростання цін брак автомобілів і кваліфікованих водіїв. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті Главком.

Що нині відбувається з цінами

В Україні стрімко ростуть ціни на таксі, про що тепер масово говорять жителі великих міст країни. З часу останнього локдауну ціна на таксі в Україні підвищилася майже на третину, а з похолоданням ціни можуть зрости ще на 10-20%, розповів глава правління Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк.

При цьому в великих обласних центрах тарифоутворення диктують агрегатори, такі, як Uber, Bolt і Uklon, у яких в високу годину-пік ціна поїздки може значно збільшуватися.

«У них гнучке ціноутворення: не в годину-пік ціна низька, але в високу годину-пік ціна може бути улвічі або тричі більшою, це їхня бізнес-модель роботи», – говорить Антонюк.

За його словами, коригування цін на ринку сталася ще в квітні цього року. Зокрема, у зв’язку з останніми жорстким локдауном ціни на послуги таксі в Україні підвищилися в середньому на 10-15%.

«Також за літо і першу половину вересня ціна ще трохи виросла, сумарно підвищившись з середини весни на 15-25%», – говорить Антонюк
.

При цьому зростає і первісна вартість подачі автомобіля до місця відправки та ціна за кілометраж, яка залежить від часу доби, погодних умов і ситуації на дорогах.

Чому таксі в Україні дорожчає

«Основна причина – брак машин, тому що їх купити не так просто, піднялися процентні ставки в банках, багато автопарків розорилися», – говорить він.

Антонюк також додав, що в період карантинних обмежень багато автопарки були змушені тимчасово зупинити роботу, а деякі – розорилися.

Велика кількість водіїв пішло в інші професії або взагалі виїхало з України на заробітки. Також на доходи водіїв сильно вплинув прихід агрегаторів, що підвищують свої процентні ставки з кожного замовлення.

На ціноутворення впливають і зростаючі ціни на паливо і технічне обслуговування транспорту, а також ситуація на дорогах, яка останнім часом значно погіршилася.

При цьому Антонюк вказує, що в офіційних службах таксі підвищення цін за вказаний період було більш помірним, ніж в агрегаторах.

«У традиційних службах таксі, де ціни трохи вищі, ніж в агрегаторах, вони виросли в середньому на 10% і до кінця року виростуть максимум на 5-10%», – говорить він

Своєю чергою, глава профспілки таксистів України Василь Попик вважає, що нинішні ціни на таксі часто є економічно невигідними для водіїв.

«Більше 50% в тарифі на проїзд – це паливо. Київські таксисти порахували три місяці тому, що «нульовий» тариф на перевезення становить 6 грн / кілометр, а на той час був тариф 4-4,5 грн за кілометр, тобто таксисти працювали собі в збиток, «проїдаючи» свої машини», – розповів він «Сегодня».

Глава профспілки таксистів України висловив співчуття, що в нинішніх умовах, коли ціни на українському ринку диктують агрегатори, таксисти не можуть впливати на їх формування.

«Унікальна ситуація, коли людина, яка пропонує послугу і несе повну матеріальну та іншу відповідальність, не впливає на тариф. Агрегатори грають із тарифами, як вважають за потрібне», – підкреслив він.

Що буде з цінами далі

За словами Антонюка, подальше підвищення цін на таксі неминуче. Зараз, коли в Україні ще утримується тепла і сонячна погода, попит на послуги таксі не такий великий. Влітку багато українців пересіли на прокатний або особистий електротранспорт, однак за найближчі тижні, з приходом дощів і осінніх холодів, ситуація різко зміниться.

«Коли середньодобова температура повітря опуститься нижче 12-13 градусів, багато пасажирів пересядуть на таксі з електросамокатів, моноколес і скутерів», – нагадує глава правління Української таксомоторної асоціації.

Тому, згідно з його прогнозами, з приходом похолодання і зростання попиту ціни на таксі в Україні можуть зрости ще на 5-10% до кінця вересня, а до кінця року – ще на 10%.

До речі, нещодавно “НСН” писав: В Україні знову дорожчає мобільний зв’язок – у чому причина

 [:]

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×