39
Світ
39

Змішана реаліність може з’явиться вже за кілька років

змішана реальність

Технологія, що поєднує віртуальний та фізичний світи (змішана реальність), може стати реальністю для споживачів вже за кілька років.

В цьому запевняє компанія Meta Platforms Inc (вона ж володіє Facebook — прим. ред.), яка нещодавно розповіла про своє бачення запуску змішаної реальності (MR), пише Reuters, передає NNS.

Технологія MR дозволить людині з гарнітурою доповненої реальності взаємодіяти з предметами реального світу та викликати реакцію у віртуальному, наприклад, можна кинути у героя комп’ютерної гри справжнім м’ячем.

MR – один із трьох видів розширеної реальності. Доповнена реальність AR доступна в мобільних додатках та іграх на кшталт Pokemon Go, але користувачі там не можуть взаємодіяти із цифровим світом за допомогою фізичних об’єктів.

А гарнітури віртуальної реальності типу Oculus від Meta забирають людину з реальності в повністю штучний світ, де вона може контактувати лише з віртуальним середовищем.

План створення метавсесвіту обростає тонкощами, адже на реалізацію футуристичної ідеї про єдину систему віртуальних світів, куди можна буде отримати доступ з будь-яких смарт-пристроїв, за оцінкою Meta, знадобиться майже десятиліття.

Вже існує кілька видів гарнітур MR, але вони поки що не розраховані на широкого споживача.

HoloLens 2 від Microsoft, випущена в 2019 році, коштує $3500 і призначена для корпоративних клієнтів та їхніх робочих процесів.

На щорічній конференції Connect 2021 компанія Meta представила MR гарнітуру Project Cambria, яка дасть змогу відстежувати особи користувачів та напрямок погляду. Випуск серійної версії планується вже цього року.

Meta радить своїм рекламодавцям розвиватися в напрямку змішаної реальності та співпрацювати з брендами одягу, щоб у майбутньому користувачі могли приміряти одяг завдяки цій технології.

To Top