Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Как убедить детей учиться: 5 советов от учителя года Артура Пройдакова[:ua]Як переконати дітей вчитися: 5 порад від вчителя року Артура Пройдакова[:]

[:ru]Ему 31, из которых 11 лет он учит детей украинскому языку. Артур Пройдаков стал лучшим учителем Украины и получил главную награду премии Global Teacher Prize Ukraine.

На его уроках дети слушают песни “Калуш” и ОЭ, чтобы исправлять ошибки в текстах, а правила запоминают с помощью игр и мемов.

Он создал подкаст об украинской литературе к ВНО, который собрал уже более ста тысяч просмотров. В его телеграмм-канале, посвященном украинскому языку, количество подписчиков взлетает перед каждым ВНО.

Об этом НСН  узнал из сообщения ВВС Украина .

Артур Пройдаков уже год работает в частной школе в Киеве. До этого было десять лет работы в государственных школах, в колледже на Луганщине и на Сумщине.

Осенью 2014 он преподавал украинский язык в захваченном боевиками Стаханове (сейчас – Кадиевка). Его проукраинская позиция ни для кого не была секретом. Однажды в его кабинет зашли боевики и приказали снять плакаты с цитатами украинских поэтов. Вскоре учитель стал переселенцем.

Артур Пройдаков рассказал о том, как вдохновить детей учиться и как сделать уроки более интересными.

Песни на уроках

Я всегда стараюсь использовать видео, фото, любые иллюстрации к теме, чтобы детям было интересно.

Очень классно изучать лексику, грамматику с помощью современных песен. Для урока я готовлю презентацию о музыкантах и ​​раздаю тексты песен. Иногда специально добавляю ошибки. Включаем музыку и вместе с детьми проверяем.

Например, в песне “Дым”, группы “Время и стекло” есть такие слова: “Моя любов – чорна біль”, а правильно “біль – чорний”. Так мы изучаем рода существительных и исправляем ошибки.

Почему это заходит? Потому что это интересно и мне, и детям. Мне интересно искать ошибки в песнях и делиться этим с детьми.

Литература в играх и мемах 

Мы читаем и обсуждаем в классе произведения украинской литературы, а вот закрепляем понимание того или иного произведения в играх. Детям нравится. Это весело.

Кадры из ток-шоу, где ссорятся две женщины, мы подписали: “Мотря и Мелашка из “Кайдашевой семьи”. Фото какого-то бандита – это юный Чипка из романа “Хіба ревуть воли як ясла повні”. Вместо Морфеуcа из “Матрицы” стоит Омелько Кайдаш, и у него в руке две таблетки – пойти в церковь или пойти напиться.

Еще мы играем в “Крокодила”, когда сюжет из какого-то литературного произведения дети показывают без слов. Или в игру “кто я”: ученик садится спиной к доске, где написано имя персонажа. Он ставит классу вопросы и угадывает, кто он – положительный или отрицательный герой, из произведения Франко или Нечуй-Левицкого.

Дети играют, смеются, шутят, а я наблюдаю. Эти мемы и игры создают иллюзию ненапряжного обучения.

Сделать это в государственных школах тоже возможно. Я верю, что учитель может иметь свободу действий, где бы он ни работал.

“Представьте, что вы блоггер”

Часто даю домашнее задание ученикам – написать эссе. Я говорю им: “Представьте, что вы – блоггер и пишете пост в соцсети”. Например, задаю тему “Как я провел это лето”. И вот они пишут посты, а по факту это эссе с его структурой: введение, тезис, аргументы, вывод.

Мы говорим, что никто не читает предложений, где более 20 слов, не читает абзац, в котором более пяти предложений. И так мы учимся писать.

О себе надо уметь рассказать, где бы ты ни работал. Знать структуру текста, уметь логически выразить свое мнение – это важные и нужные навыки для всех.

Темы для эссе я выбираю разные – лучший концерт, на котором ты побывал, какое твое место силы, что нравится в школе, три вещи, которые бы ты хотел изменить в Украине.

Это все мы делаем на уроках украинского языка. Подгоняем эссе под наши темы – например, изучение фразеологизмов или рода именинников.

Как привлечь детей учиться?

Я верю, что прежде всего обучение должно быть не оторванным от реальной жизни.

Дети должны учиться на примере вещей, которые вокруг. Это работает лучше, чем просто скучные правила в книгах.

Например, есть реклама или меню в ресторанах, где пишут “еспрессо” и “латте”, а удвоение согласных в словах иноязычного происхождения не происходит. Правильно – “еспресо” и “лате”.

Затем дети сами видят эти ошибки и присылают их в наш телеграмм.

У меня с каждым классом есть телеграмм-чат, где мы делимся интересной информацией о предмете. Детей это захватывает. В телеграмме они, играя, проходят тесты. А это уже проверка знаний. И я вижу, например, знают ли они, где пишется мягкий знак.

Надо постоянно развиваться, искать новое. Детям быстро становится скучно. В ту самую “Кто я” постоянно играть не будешь. У детей – клиповое мышление. Объяснять им надо быстро и интересно.

А еще нужно быть готовым к изменениям. Стараться быть с ними на одной волне. Знать то, что им интересно – музыку, клипы, кино, мемы, игры. Это все можно использовать.

Мы обсуждаем на уроках победителей Оскара, украинские фильмы. Мы ходим с детьми на показы, обсуждаем актеров. В Ромнах мы с детьми смотрели фильм “Захар Беркут”, и это как раз было полезно для подготовки к ВНО.

Что нужно менять в школах?

Самое главное, чтобы обучение детей имело какую-то связь с жизнью. Изучая литературные произведения, надо искать какие-то параллели с современностью.

Например, “Каменный крест” – это тема эмиграции. Сейчас, как и прежде, люди массово едут на заработки. Обсуждение любого произведения можно сделать интересным.

А еще я считаю, что школа должна давать детям больше практических знаний и навыков. Мне, например, не дали той информации, которая оказалась нужной позже – понимание банковской сферы, что такое заем, кредит, ипотека, как работают проценты.

Я – гуманитарий, и для меня проблема прикрутить розетку. Хотя 10 лет в школе я ходил на уроки труда, что-то там делал на станке, который потом никогда в жизни не видел.

До сих пор в школах тема табу – сексуальное образование. Все смотрят сериал “Sex education”, а разговоры с учителем об этом – табу. Мне кажется, что это неправильно, что дети о таких вещах узнают из сериала.

А еще в школах я бы ввел основы медиаграмотности. Это очень важно именно сейчас. В 10-11 классах при изучении грамматики и орфографии мы работаем над тем, как различить фейки. Но это моя инициатива. Было бы хорошо разработать отдельный курс.[:ua]Йому 31, з яких 11 років він навчає дітей української мови. Артур Пройдаков став найкращим учителем України та отримав головну нагороду премії Global Teacher Prize Ukraine.

На його уроках діти слухають пісні “Калуш” та ОЕ, щоб виправляти помилки у текстах, а правила запам’ятовують за допомогою ігор та мемів.

Він створив подкаст про українську літературу до ЗНО, який зібрав уже понад сто тисяч переглядів. У його телеграм-каналі, присвяченому українській мові, кількість підписників злітає перед кожним ЗНО.

Про це НСН дізнався з повідомлення ВВС Україна.

Артур Пройдаков уже рік працює у приватній школі у Києві. До цього було десять років роботи у державних школах, у коледжі на Луганщині та на Сумщині.

Восени 2014 року він викладав українську мову у захопленому бойовиками Стаханові (зараз – Кадіївка). Його проукраїнська позиція ні для кого не була секретом. Одного разу до його кабінету зайшли бойовики та наказали зняти плакати з цитатами українських поетів. Незабаром учитель став переселенцем.

Артур Пройдаков розповів про те, як надихнути дітей вчитися і як зробити уроки цікавішими.

Пісні на уроках

Я завжди намагаюся використовувати відео, фото, будь-які ілюстрації до теми, щоб дітям було цікаво.

Дуже класно вивчати лексику, граматику за допомогою сучасних пісень. Для уроку я готую презентацію про музикантів і роздаю тексти пісень. Іноді спеціально додаю помилки. Вмикаємо музику і разом з дітьми перевіряємо.

Наприклад, у пісні “Дим”, гурту “Время и стекло” є такі слова: “Моя любов – чорна біль”, а правильно “біль – чорний”. Так ми вивчаємо роди іменників і виправляємо помилки.

Чому це заходить? Бо це цікаво і мені, і дітям. Мені цікаво шукати помилки у піснях і ділитися ними з дітьми.

Література в іграх та мемах

Ми читаємо та обговорюємо у класі твори української літератури, а от закріплюємо розуміння того чи іншого твору в іграх. Дітям подобається. Це весело.

Кадри з ток-шоу, де сваряться дві жінки, ми підписали: “Мотря та Мелашка з “Кайдашевої сім’ї”. Фото якогось бандита – це юний Чіпка з роману “Хіба ревуть воли як ясла повні”. Замість Морфеуcа з “Матриці” стоїть Омелько Кайдаш, і у нього в руці дві таблетки – піти у церкву чи піти напитися.

Ще ми граємо у “Крокодила”, коли сюжет з якогось літературного твору діти показують без слів. Або у гру “Хто я”: учень сідає спиною до дошки, де написане ім’я персонажа. Він ставить класу питання і вгадує, хто він – позитивний чи негативний герой, з твору Франка чи Нечуя-Левицького.

Діти граються, сміються, жартують, а я спостерігаю. Ці меми та ігри створюють ілюзію ненапряжного навчання.

Зробити це у державних школах теж можливо. Я вірю, що вчитель може мати свободу дій, де б він не працював.

“Уявіть, що ви блогер”

Часто даю домашнє завдання учням – написати есе. Я кажу їм: “Уявіть, що ви – блогери і пишете пост у соцмережах”. Наприклад, задаю тему “Як я провів це літо”. І от вони пишуть пости, а по факту це есе з його структурою: вступ, теза, аргументи, висновок.

Ми говоримо, що ніхто не читає речень, де понад 20 слів, не читає абзац, у якому понад п’ять речень. І так ми вчимося писати.

Про себе треба вміти розповісти, де б ти не працював. Знати структуру тексту, вміти логічно висловити свою думку – це важливі й потрібні навички для всіх.

Теми для есе я обираю різні — найкращий концерт, на якому ти побував, яке твоє місце сили, що подобається у школі, три речі, які б ти хотів змінити в Україні.

Це все ми робимо на уроках української мови. Підганяємо есе під наші теми – наприклад, вивчення фразеологізмів чи роди іменинників.

Як заохотити дітей вчитися?

Я вірю, що перш за все навчання має бути не відірваним від реального життя.

Діти мають вчитися на прикладі речей, які навколо. Це працює краще, ніж просто нудні правила у книжках.

Наприклад, є реклама чи меню в ресторанах, де пишуть “еспрессо” і “латте”, а подвоєння приголосних у словах іншомовного походження не відбувається. Правильно – “еспресо” і “лате”.

Потім діти самі бачать ці помилки й присилають їх у наш телеграм.

У мене з кожним класом є телеграм-чат, де ми ділимося цікавою інформацією про предмет. Дітей це захоплює. У телеграмі вони, граючись, проходять тести. А це вже перевірка знань. І я бачу, наприклад, чи знають вони, де пишеться м’який знак.

Треба постійно розвиватися, шукати нове. Дітям швидко стає нудно. У ту саму “Хто я” постійно грати не будеш. У дітей – кліпове мислення. Пояснювати їм треба швидко та цікаво.

А ще треба бути готовим до змін. Намагатися бути з ними на одній хвилі. Знати те, що їм цікаво – музику, кліпи, кіно, меми, ігри. Це все можна використовувати.

Ми обговорюємо на уроках переможців Оскару, українські фільми. Ми ходимо з дітьми на покази, обговорюємо акторів. У Ромнах ми з дітьми дивились фільм “Захар Беркут”, і це якраз було корисно для підготовки до ЗНО.

Що потрібно змінювати у школах?

Найголовніше, щоб навчання дітей мало якийсь зв’язок з життям. Вивчаючи літературні твори, треба шукати якісь паралелі з сучасністю.

Наприклад, “Камінний хрест” – це тема еміграції. Зараз, як і колись, люди масово їдуть на заробітки. Обговорення будь-якого твору можна зробити цікавим.

А ще я вважаю, що школа має давати дітям більше практичних знань та навичок. Мені, наприклад, не дали тієї інформації, яка виявилася потрібною пізніше – розуміння банківської сфери, що таке позика, кредит, іпотека, як працюють відсотки.

Я – гуманітарій, і для мене є проблемою прикрутити розетку. Хоча 10 років у школі я ходив на уроки праці, щось там робив на верстаті, який потім ніколи в житті не бачив.

Досі у школах тема табу – сексуальна освіта. Всі дивляться серіал “Sex education”, а розмови з вчителем про це – табу. Мені здається, що це неправильно, що діти про такі речі дізнаються з серіалу.

А ще у школах я б запровадив основи медіаграмотності. Це дуже важливо саме зараз. У 10-11 класах під час вивчення граматики та орфографії ми працюємо над тим, як розрізнити фейки. Але це моя ініціатива. Було б добре розробити окремий курс.[:]

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×