Запоріжжя йде до найгіршого – «італійського» сценарію: в області вводять жорсткі обмеження

У Запоріжжі ситуація з коронавірусом близька до критичної. Область перейшла до “червоної” карантинної зони. Найгірша ситуація спостерігається у Запоріжжі – деякі лікарні заповнені на 100%. Місто йде до найгіршого – “італійського сценарію”.

Про це, відповідаючи на питання кореспондента видання Укрінформ, сказав голова Запорізької ОДА Олександр Старух, передає NNS.

“Ми йдемо по найгіршому “італійському сценарію” в обласному центрі. З киснем в нас все нормально, додаткові місця відкриємо. Питання – чи вистачить лікарів”, – сказав Старух.

“Італійський сценарій” розвитку епідемії – це коли зупинити спалах хвороби не вдається. Згідно з офіційними даними лабораторного центру МОЗ, за останню добу тільки в Запоріжжі було виявлено 622 випадки захворювання на коронавірус, 14 людей померло від ускладнень і лише 40 – одужали.

“В Запоріжжі у нас три чверті ліжок заповнені, в деяких лікарнях – до 100%. Необхідно вводити додаткові жорсткі обмеження. Локдауни давали результати”, – додав голова області.

Сьогодні, 8 квітня, зранку відбулося засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, території отримали рекомендації щодо посилення обмежувальних заходів. Обласна влада нагадала керівникам територій про персональну відповідальність за епідемічну ситуацію на місцях.

“Я ходжу пішки і бачу як люди в маршрутках інколи їздять, ми маємо посилити контролюючі заходи. Дотримання маскового режиму чомусь стало факультативом. Хтось вважає, що це можна не робити. Ми, як державні органи, будемо вживати всі заходи, аби забезпечити виконання обмежень у повному обсязі. Ми чітко надали пропозиції щодо транспорту. Може в Запоріжжі зроблять аналіз і вирішать повністю закрити транспорт, але ми бачимо в цьому невеличку проблему, бо людям треба добиратись до лікарень. “Швидкі” – це не таксі. Більше того, людям треба зробити щеплення. Ці питання мають бути опрацьовані”, – наголосив очільник регіону.

В Запорізькій області 21 медичний заклад приймає хворих на коронавірус, в яких передбачено майже 2500 ліжок з киснем. Наразі в області в стаціонарах знаходиться 888 хворих.

Сьогодні у Запоріжжі відбулося засідання обласної комісії ТЕБ НС, де обговорювали ситуацію з пандемією коронавірусу в Запоріжжі та області.

Відвзавтра, за інформацією головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшка Запоріжжя переходить до “червоної” карантинної зони, а це означає, що діятимуть нові обмеження.

Сьогодні на сайті обладміністрації з’явився протокол, у якому зазначені рішення, що були прийнятими стосовно обмежень та подальших протиепідемічних дій.

Зокрема заборонено:

 • приймання відвідувачів у закладах громадського харчування, дозволено працювати лише на винос;
 • відвідування торгово-розважальних центрів;
 • відвідування інших розважальних закладів;
 • приймання відвідувачів магазинами, які торгують побутовими товарами, за винятком тих, які мають не менше 60% продуктової зони;
 • приймання вiдвiдувачiв закладiв культури i проведення культурних масових заходів;
 • приймання відвідувачів у спортивних та фітнес залах, басейнах. Тренуватися дозволено лише учасникам збірних, їх тренерам та лише за умов дотримання карантинних вимог;
 • проведення масових спортивних заходів, окрім офіційних;
 • робота закладiв громадського харчування та мiсць для харчування в готелях з 11 до 6 години наступної доби, окрім надання послуг харчування у номерах гостей;
 • діяльність ринків, окрім продовольчих;
 • діяльність освітніх закладів, виключенням є молодша школа (1-4 класи) та дошкільні заклади (дитячі садки).
 • перебуванння без маски, яка закриває ніс та рот у закладах медицини та освіти, на зупинках громадського транспорту, в підземних переходах, в аптеках та магазина та інших місцях, де не можна забезпечити дистанцію 1 метр.

Обмеження діятимуть протягом усього часу перебування Запоріжжя та області в “червоній” зоні.

To Top