Закликав до повалення влади “слуг народу”: на Харківщині суд виніс вирок чоловіку

У Харківській області суд оголосив вирок чоловіку, який в соціальній мережі звинуватив партію “Слуга народу” в корупції.

Безробітний мешканець Харківської області розповсюдив у соціальній мережі допис, у якому закликав до зміни влади в Україні.

Про це йдеться у вироку Лозівського міськрайонного суду Харківської області, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, інформує Depo.Харків, передає NNS.

Встановлено, що в грудні 2020 року обвинувачений, який підтримує ідею захоплення державної влади в Україні, через соцмережу Facebook розповсюдив допис, у якому звинуватив партію “Слуга народу” в корупції.

В тому числі чоловік вказав у дописі подорожчання комунальних послуг, а також “відмивання грошей з антиковідного фонду”. При цьому автор закликав українців об’єднатися та “встановити свою справжню владу”.

Відповідно до висновку лінгвістичної судової експертизи, допис містив заклики до захоплення державної влади в Україні.

Суд визнав чоловіка винним у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України та призначив покарання у виді двох років позбавлення волі без конфіскації майна.

При цьому суд звільнив його від відбування покарання з іспитовим терміном у один рік. Також чоловік має компенсувати 6,8 тис. грн за проведення експертизи. Крім того, суд конфіскував у дохід держави мобільний телефон, за допомогою якого чоловік розповсюдив допис у соціальній мережі.

To Top