Вбивство 6-річної дівчинки на Харківщині: подробиці розслідування (ВІДЕО)

13-річного хлопця, якого опитують після вбивства шестирічної жительки селища Старий Салтів, помістили у спецриймальник на 30 діб. Якщо у суді провину школяра доведуть, максимально, що йому загрожує — “заходи виховного характеру” у спецустанові. Ув’язнити підлітка не можна за законом.

Що розповідав хлопець після зникнення шестирічної сусідки, з якою грався надворі, як поводився у школі, які коментарі надали місцеві жителі, влад та прокуратура розповідає Суспільне, передає NNS.

Перед зникненням

Шестирічна дівчинка ввечері 28 липня гуляла біля двоповерхового будинку разом з іншими дітьми. Серед них був і 13-річний сусід.

“Я її бачив, буквально о п’ятій вечора — вона на велосипеді каталась, якраз у дворі тут був — перед тим, як зникнути. Пішли разом вони гуляти, а потім кинулися — немає дівчинки. Спитали у хлопця, де. “Та ми гуляли, а вона десь лишилася”,розповідає житель будинку Володимир.

Ще одну версію подій, начебто озвучену підлітком, переказує житель Старого Салтова Олексій Денисов:

“Це він розповідав комусь: він поліз за яблуками разом з нею, а вона лишилась за парканом, бо вона залізти не могла. А коли він вийшов — її вже не було”.

Самостійні пошуки дитини результату не дали. Мати дівчинки звернулася до поліції.

“Бігали, шукали… Вони (підліток і дівчинка — ред.) в одному під’їзді жили. Вона на другому поверсі, а він на першому”,розповів Геннадій, який відмовився називати прізвище, але представився дядьком померлої дівчинки.

Приєдналися волонтери. За словами координатора пошукової групи “Мілена” Костянтина Рюшина, у Старому Салтові зібралося не менш як 350 добровольців. Селищний голова Едуард Коновалов розповідає, що загалом до пошуків долучилися пів тисячі людей.

“Було близько 500 людей — на пошуки дитинки. Об’їхали і обійшли весь ліс, по Старому Салтову шукали з поліцейськими — там, де її бачили останній раз, на майданчику. Не знайшли. Були у бабусі вночі, там теж не було. А потім з’ясувалося, що знайшли її, на жаль, неживою”,сказав Коновалов.

Дівчину знайшли у приміщенні колишнього підприємства — закинутій цегляній будівлі, поруч з якою росте яблуневий сад.

“Там сад є, деревця, яблука. Видно, хотіли поїсти яблук”,каже Старосалтівський селищний голова.

Що відомо про підлітка

Слідчі чекають висновку про причини смерті дівчинки, попереду судово-медична експертиза. Без деталей у поліції та прокуратурі інформують: це вбивство. Під підозрою — 13-річний хлопець. Перевіряють дані про зґвалтування дівчинки.

“Наразі інформація про зґвалтування перевіряється. Ми зможемо сказати про цей факт лише після проведення судово-медичної експертизи”,сказав речник прокуратури Харківщини Дмитро Чубенко.

“Те, що її убили, це факт. Я бачив це обличчя, бачив цю голівочку”,сказав Старосалтівський селищний голова Едуард Коновалов.

За його словами, хлопець зізнався у вбивстві, а його мати у це не повірила:

“Вона (мати хлопця — ред.) не вірить, що син це зробив, але він сам сказав це, що це він зробив”.

Школяр Михайло Денисов знає 13-річного хлопця. Каже, що підліток погано поводився, “міг гратися-гратися, а потім взяти капці у калюжу штовхнути, чиїсь речі до колодязя закинути”.

“Ображав багато разів, матюкався. Погано себе поводив. Теж ображав дітвору, молодшу за себе. Я з ним уникав спілкування, щоб не конфліктувати, щоб з мамою його не особливо зв’язуватися”,розповів Михайло.

Поспілкуватися з членами родини фігуранта справи Суспільному не вдалося. За словами жителів будинку, мати з сином — у поліції, квартира зачинена.

“Мотиви невідомі”

Чи визнає провину у вбивстві хлопець, слідство не коментує, каже речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко. Інформацію про агресію з боку хлопця підтвердила школа.

“Є інформація від працівників школи, де він навчався, що він вів себе доволі агресивно. Іншої інформації (наприклад, щодо жорстокого поводження підлітка з тваринами — ред.) щодо характеристики особи немає”,сказав Чубенко.

Водночас на обліку у поліції або іншої служби підліток не перебував, повідомив селищний голова Едуард Коновалов. І жодних скарг до органів влади не надходило.

Правоохоронці вивчають можливість проведення психіатричної експертизи хлопцю, повідомив Чубенко. Оскільки він неповнолітній, застосовуються спеціальні вимоги законодавства.

“Після збору доказової бази і направлення матеріалів до суду будуть розглядатися саме обставини причетності та винуватості особи у вчиненні цього кримінального правопорушення. В разі доведеності його вини до нього можуть застосовуватися заходи виховного характеру: профілактичні бесіди з учителями, соціалізація, найсуворішим є примусове його розміщення у спеціальному закладі для неповнолітніх”,пояснив він.

Якщо вину доведуть після 14-річчя, ув’язнити хлопця не зможуть, додає Чубенко: враховується вік на момент злочину.

To Top