В Одесі пацієнтів-інвалідів психлікарні вивезли і покинули на кладовищі

Трьох пацієнтів Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я виявили на кладовищі.

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денисова на своїй сторінці у Facebook, пише РБК-Україна, передає NNS.

Усі вони мають інвалідність: в одного – травма голови, в іншого немає обох ніг, а третій – пересувається поповзом.

“Чоловіки стверджували, що їх вивезли з медустанови на кладовище. Там їх і знайшли небайдужі громадяни. Усіх трьох тимчасово помістили до Одеського міського центру інтеграції осіб без певного місця проживання”,написала омбудсмен.

Під час розмови з керівником центру Денісовій вдалося з’ясувати, що 4 червня близько 16.30 до закладу “швидкою” було доставлено трьох чоловіків. Один з них підтвердив, що вони дійсно перебували на лікуванні в Одеському обласному медцентрі психічного здоров’я.

“У зазначеному закладі моєму представнику підтвердили, що знайдені чоловіки – їхні пацієнти, яких виписали напередодні за власним бажанням і за письмовою заявою. Та пояснили, що вказані особи перебували у задовільному психічному стані на момент огляду, до них не застосовували примусову госпіталізацію”,розповіла Денісова.

Крім того, всі троє не були визнані судом недієздатними. Хворі мали можливість самовільно залишати медцентр та повертатися туди за бажанням. Проте, “як люди з інвалідністю могли подолати відстань у 7 кілометрів” омбудсмену в медустанові не пояснили.

За цим фактом правоохоронці розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 135 ККУ – “завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані та позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу”.

To Top