В Одесі Чорне море стало “зеленим”: названа причина (фото, відео)

Вже кілька днів вода у Чорному морі біля узбережжя Одеси має неприродний для неї оливково-зелений відтінок. Особливо добре це видно безпосередньо біля берега, в першу чергу – в напівзакритих акваторіях пляжів, відокремлених від відкритого моря хвилерізами. У деяких випадках смуги оливково-зеленої води помітні і далеко від берега.

Причиною стали цвітіння ціанобактерій та сильні дощі, які призвели до масового потрапляння в море різного сміття і відходів із міста.

Про це повідомляє “Одеський кур’єр”, передає РБК-Україна, інформує NNS.

“Це явище у 2021 році викликано цвітінням ціанобактерій Aphanizomenon flos-aquae. Зараз для цього найбільш сприятливі умови – тепла морська вода (з температурою понад 19-20 градусів) у поєднанні з низькою солоністю й наявністю великої кількості різних органічних речовин у воді. Справа в тому, що сильні дощі останніх декількох днів привели до масового потрапляння в море різного сміття, відходів і просто бруду з міста – за рахунок поверхневого стоку дощової води і за рахунок стоку води через дренаж”, йдеться в повідомленні.

Зазначимо, кілька днів тому в Одесі спостерігалися рясні опади у вигляді залпового і затяжного дощів. Це викликало підтоплення в традиційних місцях – на вулиці Балківській, Хімічній, Приморській, Дерибасівській та Пересипі.

To Top