У реанімації харківської лікарні 4-річну дівчинку прив’язували до ліжка і не пускали батьків

У Харкові 4-річна дівчинка на самоті провела у реанімації кілька днів. Лікарі не пускали до неї батьків і прив’язували до ліжка старими колготками.

Про це у соцмережі розповіла мама дівчинки Дар’я Токарчук, пише УНІАН, передає NNS.

Згідно з її інформацією, до реанімації Харківської дитячої інфекційної лікарні 4-річна Аліса потрапила з двобічним запаленням легенів. У неї була низька сатурація. За день до цього її привезли до лікарні на швидкій допомозі.

Дівчинку підключили до кисню. Її ж маму до неї не пустили, аргументувавши тим, що стороннім перебувати у реанімації не можна.

“Я відмовилася виписуватися з лікарні і всі ці 10 днів лежала у відділенні. Мені важливо було бути поруч. Спочатку ми зателефонували в МОЗ на “гарячу” лінію уточнити це питання, і оператор нам сказав, що так, дійсно перебування в реанімації з дітьми – заборонено. Ми перейшли до наступного етапу – почали просити, благати всіх знайомих і друзів, хто пов’язаний з ОДІКЛ допомогти побачити дитину. На цьому етапі, мені вдалося заглянути у відчинені двері і півхвилини подивитися на дитину, щоб вона мене не бачила. Наступний етап, поспілкувавшись з юристами, нам сказали, що заборонити відвідування дитини в реанімації не мають права”,розповідає Дар’я.

Жінка розповідає, що з’ясувала, що домогтися права перебування у реанімації можна, тільки звернувшись з юристами до керівництва лікарні.

“Вся ця боротьба зайняла 4 доби. 4 доби дитина була без мене. Коли я до неї прийшла, вона лежала і просто дивилася в одну точку. Не спала. Просто нерухомо лежала”,розповідає жінка.

Жінка 4 години пробула з Алісою після чого їй сказали вийти. Дівчинка почала плакати, на що співробітники лікарні почали її шантажувати, мовляв, якщо та буде плакати, маму до неї більше не пустять. Пізніше жінка почула крики дочки, яка кричала, щоб її не прив’язували. На питання Дарини “навіщо дітей прив’язують”, їй відповіли, щоб вони не рухалися, коли їм роблять крапельниці.

Жінка вважає, що позбавлення дитини мами і її підтримки у скрутну хвилину у реанімації – це дикість і психологічне насильство над дитиною.

Між тим, право батьків перебувати разом з дитиною в реанімації закріплене в ст. 287 Цивільного кодексу, в ст. 6 і 64 Основ законодавства про охорону здоров’я, а також – у ст. 9 Конвенції ООН про права дитини, учасницею якої є і Україна.

Якщо не пускають до відділення інтенсивної терапії – пояснення НСЗУ від 13.02.21

Поясніть лікарю чи завідувачу відділенням, що він порушує наказ Міністерства охорони здоров’я № 592 від 15 червня 2016 року. Якщо вам категорично відмовляють, зверніться до головного лікаря з письмовою заявою, зареєструвавши її у секретаря. Головний лікар має відреагувати на заяву протягом 24 годин з моменту її реєстрації за умови, що він перебуває на робочому місці.

Якщо головний лікар відмовив, можна звернутися із письмовою скаргою або зателефонувати до міського чи обласного департаменту (управління) охорони здоров’я регіональної адміністрації, вказавши місто, назву лікарні та прізвище головного лікаря.

Доступ до відділень реанімаційної терапії прописано у договорі, що укладає медичний заклад з Національною службою здоров’я (НСЗ). Її обов’язок – стежити за виконанням цієї умови. При відмові головного лікаря людина може також залишити скаргу на сайті НСЗ, детально описавши ситуацію, яка склалась, та залишити контактний телефон для зворотнього зв’язку. Проконсультуватися, як правильно подати скаргу можна за безоплатним номером 16-77, пише ТСН.

To Top