На Київщині шахраї допомагали медикам-студентам успішно скласти іспити. За рік схема приносила близько $2 млн

На Київщині викрили трьох людей, які влаштували шахрайську схему та допомагали за гроші студентам-медикам успішно скласти іспит «КРОК».

Про це повідомляє Офіс генпрокурора та поліція Київщини, пише Громадське, передає NNS.

Колишній ректор одного з медичних вишів разом із двома помічниками організували схему для успішного проходження студентами-медиками зовнішнього незалежного оцінювання професійної компетентності «КРОК», зазначають слідчі. Для цього ексректор нібито використовував знайомства у Міністерстві охорони здоров’я та державній організації «Центр тестування».

Вилучені паспорти. Фото: Офіс генпрокурора

За три тисячі доларів ексректор обіцяв допомогти з успішним складанням іспиту та отриманням сертифікату. Після того, як він отримав «замовлення», за даними слідства, він пропонував викладачам і студентам-відмінникам за 500 доларів скласти іспит замість клієнта.

Для цього разом із помічниками ексректор змінював фото у паспорті замовника на фото підставного студента. Як кажуть у поліції, під час оперативно-розшукових заходів задокументували 8 фактів складання іспиту підставними людьми з підробленими паспортами.

Сертифікат про складання іспиту. Фото: Офіс генпрокурора

Загалом правоохоронці повідомляють про понад 60 випадків незаконного отримання сертифікатів за цією шахрайською схемою. Щорічно на такій діяльності заробляли приблизно два мільйони доларів за рік.

Під час проведення обшуків за місцем проживання фігурантів та місцями проведення іспитів правоохоронці вилучили екзаменаційні роботи підставних студентів, документацію про проведення іспитів, паспорти громадян України з ознаками підробки, засоби зв’язку, грошові кошти, бланки сертифікатів щодо успішного складання іспиту тощо.

Досудове розслідування триває за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу — шахрайство в особливо великих розмірах або вчинене організованою групою. Санкція статті — позбавлення волі від 15 до 20 років із конфіскацією майна.

Фото: Офіс генпрокурора

To Top