На Харківщині суди двічі виносили вирок чоловіку за паспортом брата

У Харківській області чоловіку оголосили вирок за паспортом брата.

Про це йдеться в матеріалах Зміївського районного суду Харківської області, опублікованих в Єдиному державному судовому реєстрі декларацій, передає Depo.Харків, інформує NNS.

Встановлено, що в січні 2020 року суд визнав чоловіка та його співмешканку винними у викраденні людини і призначив покарання у виді двох років позбавлення волі кожному. 24 вересня 2020 року Харківський апеляційний суд залишив вирок без змін. Також обвинувачені сплатили 197,6 тис. грн моральної компенсації жертві.

14 квітня 2021 року до Зміївського районного суду надійшла заява від прокурора про перегляд вироку чоловіку в зв’язку з отриманням інформації про те, що засуджений має інші анкетні дані. Він повідомив, що під час арешту пред’явив копію паспорта брата. Під час перевірки відбитки пальців чоловіка співпали з відбитками громадянина, котрий народився в селищі Воскресенка Приазовського району Запорізької області.

На засіданні обвинувачений підтвердив, що проживав під іменем брата. Під цим іменем його знайшла й співмешканка – спільниця в скоєнні злочину. Причини такого рішення чоловік пояснив наявністю судимостей, а також нерозглянутого щодо нього кримінального провадження.

Жінка підтвердила, що проживала з чоловіком, вважаючи його іншою людиною. Реальні дані вона дізналася лише після отримання документів про перегляд вироку. Також вона не знала, що співмешканець має брата.

Суд під час перегляду справи встановив, що ввечері 22 серпня 2019 року обвинувачені перебували в кафе, де жінка вживала спиртні напої. Під час цього у злочинців виник умисел на викрадення мешканки Харківщини. На автомобілі ВАЗ-2109 вони прибули до місця мешкання жертви та дочекалися на потерпілу. Зловмисниця підбігла до жертви, почала бити, після потерпілу змусили залізти в багажник та відвезли до Харкова, де утримували в квартирі до 23 серпня.

Суд ухвалив зловмиснику новий вирок, яким вже за справжніми анкетними даними призначив чоловіку покарання у виді двох років позбавлення волі.

To Top