На Дніпропетровщині видавали фейкові довідки з результатами тестів на COVID-19 (фото)

Служба безпеки заблокувала схему видачі медичних довідок про фейкову відсутність антигену до коронавірусу. Організували оборудку медпрацівники одного з обласних закладів для замовників, яким потрібно було виїхати за кордон.

Про це повідомив пресцентр СБУ, пише Громадське, передає NNS.

Службовці зазначають, що посадовець одного з медичних закладів Дніпропетровського регіону спільно з представниками туроператорів впровадив схему видачі фейкових довідок про негативний результат ПЛР-тестів на COVID-19.

Замовники довідок планували виїхати за кордон або відвідати санаторно-курортні заклади в Україні. Довідки їм видавали без проведення обстеження пацієнта та необхідних аналізів. Вартість однієї довідки становила до тисячі гривень, залежно від терміновості.

Правоохоронці викрили медичного працівника під час передачі замовнику 8 довідок із негативними результатами тестів для людей, у яких навіть не відбирали біоматеріал для проведення тестування.

За даними спецслужби, така схема існувала з початку року, щодня видавали в середньому 5 підроблених довідок. В СБУ вказують, що інфікована людина мала змогу вільно отримати медичну довідку. Масштабна видача підробок могла спровокувати поширення рівня захворюваності COVID-19.

Справу відкрили за ст. 366 (службове підроблення) та ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу. Найтяжче покарання передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Організатору схеми правоохоронці вже повідомили про підозру. Зараз вони встановлюють інших людей, які можуть бути причетними до незаконної оборудки, а також усіх громадяни, які скористалися нелегальними послугами медпрацівника.

To Top