Мер Слов’янська закликає створити в місті військово-цивільну адміністрацію і провести перевибори до міськради

Міський голова Слов’янська Вадим Лях закликав главу Донецької обласної військово-цивільної адміністрації й обласної державної адміністрації Павла Кириленка тимчасово ввести в місті військово-цивільну адміністрацію.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Громадське, інформує NNS.

«Повірте, я ухвалив це рішення не легко. Але я був змушений приєднатися до нього. Не потрібно боятися абревіатури ВЦА. Життя не зміниться для простих людей»,зазначив мер.

Лях пояснює, що в такому випадку в місті буде голова військово-цивільної адміністрації. Він, зокрема, ухвалюватиме рішення щодо розподілу міського бюджету.

У листі до Кириленка, що мер зачитав у відеозверненні, він заявив, що низка депутатів міської ради займаються саботажем, дестабілізуючи функціонування громади. Йдеться про представників фракцій «Наш край», «Партія миру та розвитку» та «Опозиційна платформа — За життя».

За його словами, депутати не виконують свої обов’язки: не приходять на засідання та з кількох спроб так і не змогли ухвалити бюджет.

Мер додав, що не тримається за своє крісло і готовий до перевиборів, бо вірить, що знову переможе. Він закликає мешканців Слов’янська «правильно розставити пріоритети під час голосування за політичні сили».

Нагадуємо:

З початку бойових дій на більшості територій Донецької та Луганської областей фактично припинили роботу органи місцевого самоврядування. Тривалий час вони не виконували свої повноваження. Депутати місцевих рад та очільники виконавчої влади або розбіглися, або самоусунулися від роботи.

Указ щодо утворення військово-цивільних адміністрацій в Луганській та Донецькій областях, а також в окремих районах та населених пунктах цих областей видав президент України наприкінці 2015 року. За законом, ВЦА створюються, щоб забезпечити життєдіяльність територіальних громад та розібратися з проблемами на місцях.

To Top