Через “чехарду з документами” перевибори мера Харкова відбудуться восени – Офіс президента

Позачергові вибори міського голови Харкова відбудуться восени 2021 року, повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко в інтерв’ю Радіо НВ, передає NNS.

Згідно із законодавством, вибори нового мера цього міста можуть бути призначені тільки на останню неділю березня або останню неділю жовтня. Тимошенко поскаржився на «чехарду з документами», через яку наприкінці січня Верховна Рада не змогла отримати свідоцтво про смерть міського голови Геннадія Кернеса і призначити вибори на найближчий час.

«Я думаю, через те що там була якась чехарда з документами, вони не зайшли до Верховної Ради (станом на 25 січня парламент отримав лише частину документів, – ред.), вибори слід очікувати вже восени, адже строки пройшли. Тому ці вибори згідно із законодавством будуть восени»,зазначив заступник керівника ОП.

Кирило Тимошенко

Нагадуємо:

1 січня секретар міськради Харкова та виконувач обов’язків міського голови Ігор Терехов стверджував, що звернувся до Ради з проханням призначити дострокові вибори в місті й «робив усе в порядку, установленому законом».

Терехов направив до Верховної Ради клопотання про призначення позачергових виборів мера. Але для розгляду цього клопотання не вистачало двох документів: копії свідоцтва про смерть міського голови, завіреного печаткою міськради, і рішення ради про взяття до відома факту смерті міського голови. Через це Верховна Рада навіть за бажання не могла призначити вибори мера Харкова.

Сам Терехов заявляв, що «дуже зацікавлений» у проведенні перевиборів очільника міськради, а про нестачу необхідних документів нібито дізнався зі ЗМІ.

61-річний мер Харкова Геннадій Кернес помер в ніч на 17 грудня в берлінській клініці Шаріте, куди був госпіталізований 16 вересня з коронавірусом.

Через відмову нирок він перебував на стовідсотковому діалізі – штучному виведенні продуктів життєдіяльності і надлишкової рідини з організму.

За підсумками місцевих виборів 25 жовтня Кернес набрав 60,34% голосів виборців і був оголошений мером Харкова без складення присяги. Він обіймав посаду міського голови з 2010 року. Тепер обов’язки мера тимчасово виконує секретар Харківської міськради Ігор Терехов.

To Top