Будівництво запорізьких мостів: кран “Захарій” отримав пошкодження і призупиняє роботу

Під час робіт з будівництва мостового переходу через Дніпро в Запоріжжі кран “Захарій” натрапив на підводну скелю та зазнав пошкодження.

Про це у Фейсбуці повідомляє підрядник робіт – компанія Onur Group Ukraine, пише Укрінформ, передає NNS.

Подія сталася 6 травня.

“Під час виконання робіт Кран Lifting LK – 800 (Zakhariy) натрапив на підводну скелю, через неправильно пророблену роботу щодо річкового маршруту. Було пошкоджено дно крану, тому зараз він тимчасово призупиняє свою роботу”,йдеться у дописі.

Мостобудівники обіцяють у максимально швидкі терміни здійснити ремонт пошкодженої частини і відновити роботи з будівництва мосту.

Як повідомлялось, кран LK-800 (колишня назва “Захарій”) є найпотужнішим краном типу “ріка – море” в Європі – вантажопідйомність становить 800 тонн. Він ходить під прапором Камеруну. Крану належить установити 12 металевих секцій на верхову і низову частини мосту.

25 квітня у Запоріжжі кран встановив на тимчасові опори першу металеву конструкцію майбутнього вантового мосту.

Запорізький міст є флагманом програми Президента України “Велике будівництво”. Це магістраль безперервного руху завдовжки понад 9 км, яка складається з шести транспортних розв’язок, у складі яких 27 штучних споруд, у тому числі два позакласні мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Історії будівництва мосту – 16 років. У межах національної програми “Велике будівництво” у 2020 році зведення запорізьких мостів було відновлено. У лютому цього року переможцем тендеру на будівництво об’єкта було визначено турецьку компанію. Загальна вартість проєкту – 11,9 млрд грн.

To Top