570х90

Весы
Рыбы
Близнецы
Козерог
Стрелец
Скорпион
Лев
Рак
Телец
Водолей
Овен
Дева
13 апреля 2018 Автор

На Нікопольщині історична пам’ятка стала жертвою злочинців

На Нікопольщині «чорні археологи» здійснили спробу пограбувати скіфський курган - Нечаєву могилу, яка є археологічною пам’яткою національного значення. Про це повідомляє газета «День».

На сполох забили небайдужі громадяни, які побачили на вершині кургану шахту і поширили інформацію в соцмережах.

Директор обласного центру охорони історико-культурних цінностей Лідія Голубчик розповідає:

  • Перший сигнал у поліцію і органи влади надійшов від «пошукачів», які легально займалися розкопками недалеко від Нечаєвої могили. Річ у тім, що під час Другої світової там були сильні бої. Піднявшись на курган, вони побачили досить глибоку шахту. Її глибина сягала 15 метрів. Судячи з усього, копали дилетанти. Вони не дійшли навіть до «підошви» кургану, а саме поховання, напевно, міститься ще глибше під землею. Зазвичай скіфи ховали своїх одноплемінників на глибині 4 метрів від поверхні землі, а якщо це була знатна людина або цар, то глибина поховання могла доходити до 15 метрів. Ззавичай це була дуже складна за своєю архітектурою споруда, з підземними камерами і декількома шарами засипки. Тому добратися до поховання, на щастя, не так-то просто.

За словами експертів, злочинці в даному випадку своєї мети не досягли. Тобто до поховання не дісталися. Але навіть їх невдалі спроби – це величезна шкода пам’ятці, адже руйнується архітектура і знищується культурний шар.

Слід зазначити, що плани видатних археологів Тереножкіна та Мозолевського щодо дослідження Нечаєвої могили так і залишилися планами. Тому можна припустити, що курган ховає багато таємниць.

Нечаева могила, черные археологи, никополь

 

vnimanie Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
art

Оставить комментарий

besplatka

Загрузка...

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net