Администратор

13 апреля 2018 Автор:

На Нікопольщині історична пам’ятка стала жертвою злочинців

На Нікопольщині «чорні археологи» здійснили спробу пограбувати скіфський курган - Нечаєву могилу, яка є археологічною пам’яткою національного значення. Про це повідомляє газета «День».

На сполох забили небайдужі громадяни, які побачили на вершині кургану шахту і поширили інформацію в соцмережах.

Директор обласного центру охорони історико-культурних цінностей Лідія Голубчик розповідає:

  • Перший сигнал у поліцію і органи влади надійшов від «пошукачів», які легально займалися розкопками недалеко від Нечаєвої могили. Річ у тім, що під час Другої світової там були сильні бої. Піднявшись на курган, вони побачили досить глибоку шахту. Її глибина сягала 15 метрів. Судячи з усього, копали дилетанти. Вони не дійшли навіть до «підошви» кургану, а саме поховання, напевно, міститься ще глибше під землею. Зазвичай скіфи ховали своїх одноплемінників на глибині 4 метрів від поверхні землі, а якщо це була знатна людина або цар, то глибина поховання могла доходити до 15 метрів. Ззавичай це була дуже складна за своєю архітектурою споруда, з підземними камерами і декількома шарами засипки. Тому добратися до поховання, на щастя, не так-то просто.

За словами експертів, злочинці в даному випадку своєї мети не досягли. Тобто до поховання не дісталися. Але навіть їх невдалі спроби – це величезна шкода пам’ятці, адже руйнується архітектура і знищується культурний шар.

Слід зазначити, що плани видатних археологів Тереножкіна та Мозолевського щодо дослідження Нечаєвої могили так і залишилися планами. Тому можна припустити, що курган ховає багато таємниць.

Нечаева могила, черные археологи, никополь

 

vnimanie Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оставить комментарий

Доска объявлений

besplatka

Загрузка...

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net