П’ятирічна дівчинка померла після маминого супу

Як повідомляла раніше NNS, на Чернігівщині четверо маленьких дітей потрапили до лікарні після домашньої трапези. Мама нагодувала їх юшкою з картоплею та грибами. На жаль, одна дитина померла. За життя інших борються лікарі.

Неблагополучна сім’я з Олександрівки Добрянської громади отруїлася грибами, які назбирав у лісі глава сім’ї, передає NNS, посилаючись на Голос України. Мати дітей каже, що відварила їх та зварила з картоплею і стверджує, що самі гриби діти не їли. Як наслідок – п’ятирічна дівчинка померла у лікарні, а двох дітей віком 3 та 6 років реанімаційними автомобілями з обласної дитячої лікарні відвезли до столичної спеціалізованої лікарні «Охматдит». Ще один хлопчик, семимісячний, перебуває в обласній лікарні виключно через те, що є нетранспортабельним. Як повідомили в лікарні, він перебуває на апараті штучної вентиляції легень.

Біолог з Чернігівського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Юрій Карпенко пояснив, що родина їла не зморшки, як думав глава родини, а отруйні строчки.

«Цей гриб небезпечний для печінки людини і для нервової системи. Невеликі концентрації можуть викликати блювоту, порушення травної системи. Більш великі концентрації сприяють тому, що людина може впадати у кому. Токсини не утилізуються і термічно не знешкоджуються», – розповів Юрій Карпенко.

За словами Юрія Карпенка, їстівний гриб має характерну видовжену ніжку та конічну шапочку. Строчок же схожий на мозок людини.

Як розповіла староста села Наталія Бочарова, ця родина з 2012 року перебуває на обліку соцслужб. Шість років тому було ініційовано позбавлення батьківських прав, але суд став на сторону батьків. Нині мати цих дітей вагітна шостою дитиною.

To Top