На Херсонщині агроном випадково вбив 218 червонокнижних журавлів

На Херсонщині сталася масова загибель журавлів, занесених до Червоної книги. У цьому звинувачують місцевого агронома. Його судитимуть, передає NNS.

Масова загибель червонокнижних журавлів у заповіднику «Асканія-Нова» на Херсонщині сталася через одного з агрономів, який порушив правила обробки землі від шкідників.

Відомо, що в період із грудня 2020 року до січня 2021 року агроном використовував пестициди на своїх полях, що і призвело до загибелі рідкісних птахів. Рідкісні журавлі отруїлися зернами пшениці, обробленими пестицидами.

Від отруєння загинули 218 сірих журавлів, занесених до Червоної книги України, чим державі було завдано матеріальних збитків на суму 3 млн 270 тис. грн.

Тепер агроному загрожує штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 120 до 200 годин, або обмеження волі на строк до двох років.

Раніше у ЗМІ повідомляли, що масова загибель сірих журавлів у херсонському заповіднику «Асканія-Нова» пов’язана з отруєнням. Екоінспекція Херсонської області підтвердила факт отруєння журавлів, які померли в січні. Токсичне зерно птахи з’їли за межами заповідника.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

На Херсонщині п’яний патрульний насмерть збив підлітка

Масове отруєння на Прикарпатті – 13 осіб госпіталізовано, серед них є неповнолітні

Можливе отруєння розведеною дитячою сумішшю: під Харковом загинуло немовля

 

To Top