Хакер з Одеси зламав 15 мільйонів акаунтів

Кіберспеціалісти затримали в Одесі хакера, якому вдалося зламати більше 15 мільйонів акаунтів. Зловмисник власноруч розробив і поширював шкідливе програмне забезпечення, повідомляє NNS, посилаючись на Департамент кіберполіції НПУ.

Згідно з даними слідства, 24-річний місцевий житель розробив програму, яка дозволяла віддалено зламувати адміністративні панелі веб-ресурсів. В результаті шахрай отримував відомості про користувачів, зокрема їх персональні дані, банківські реквізити, дані для входу в інтернет-банкінг, від акаунтів соцмереж, електронних скриньок тощо.

У відомстві зазначили, що хакер зашифровував ШПЗ в документи в форматі pdf і розсилав на е-адреси користувачам поштових сервісів, видаючи себе за представника служби безпеки сервісів. Свою розробку він продавав на хакерських форумах і в месенджерах.

В оселі правопорушника працівники поліції провели санкціонований обшук. Вилучено мобільні телефони та комп’ютерну техніку. В ході попереднього огляду вилученої техніки, кіберполіцейські виявили зразки вірусного програмного забезпечення, близько 15 мільйонів дискредитованих логінів та паролів до різних систем інтернет-банкінгу, банківські реквізити користувачів та списки авторизаційних даних до вебпанелей.

Фігуранту оголошено про підозру за ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) Кримінального кодексу України. Підозрюваному може загрожувати до двох років позбавлення волі. Слідство триває.

To Top