В Тернопільському зоокутку від сибірки помер поні, деякі тварини втекли і розгулювали містом

Від сибірської виразки в тернопільському зоокутку помер поні. Інфікування сибіркою підтвердили київські ветеринари

Тварина померла вночі з 27 на 28 вересня на території вольєру. Мертвого поні виявили працівники, які прийшли зранку погодувати мешканців зоокутка. Вони одразу повідомили про смерть тварини в Тернопільську міську лікарню ветмедицини. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті healthy.24tv.ua 

“На місце події виїхали спеціалісти лікарні та Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. В ході розтину виявлено ознаки пневмонії, гастроентериту та лімфаденіту, а збільшення та заокругленість країв селезінки викликало підозру на сибірку”, – повідомляє Держпродспоживслужба Тернопільщини.

Спеціалісти відібрали у тварини проби селезінки, печінки, серця та лімфовузлів. Зразки направили в регіональну держлабораторію Держпродспоживслужби. Після проведення розтину труп тварини вивезли у спеціально визначене місце і спалили.

“Труп поні піддано вилученню методом спалювання, про що складено відповідний акт і проведено фотозйомку. Перегорілі останки захоронено, а місце захоронення і транспорт, яким перевозився труп були піддані дезінфекції”, – йдеться в повідомленні.

Тернопільська лабораторія підтвердила, що поні загинув від сибірки, але матеріали для аналізу відправили й у Київ. 4 жовтня там підтвердили, що тварина була інфікована сибірською виразкою.

Реакція міста

  • В мерії Тернополя провели засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, за результатами якої у місцевому зоокутку оголосили карантин.
  • Усіх тварин, які утримуються у вольєрах, оглянули ветеринари, виміряли їм температуру і в екстреному порядку провакцинували від сибірки.
  • Працівники управління парків будуть наглядати за тваринами, які контактували із загиблим поні.

З зоокутка втекли декілька тварин

Тернопільський зоокуток розташований в парку “Топільче” в центрі міста. Загалом у спеціальних загонах там мешкають близько ста тварин. Зоокуток займає понад півтора гектара паркової площі й обгороджений трьома рівнями паркану. Доступу до тварин у звичайних людей немає – за ними можна спостерігати лише на відстані.

Але ввечері 3 жовтня з цього зоокутка втекли пара буйволів та поні. Тварини розгулювали містом, заважаючи проїзду транспорту на центральній вулиці Тернополя. Ймовірно, що вони могли раніше контактувати з інфікованим поні.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Будьте уважні! В Україні виявили небезпечне м’ясо

 

 

To Top