В 50 разів отруйніше за тарантула – в Україні зафіксували перший укус павука каракурта в 2021 році

У Миколаєві зафіксовано перший укус павука каракурта в цьому році – жінка знаходиться у лікарні швидкої медичної допомоги.

Тетяну Лободу доставлено до ЛШМД 23 серпня. По клінічній картині лікарі встановили, що жінку вкусив каракурт. Як розповіла сама Тетяна біль після укусу відчула відразу. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті 0521.ua

“Я рвала траву на городі. І відчула укус за палець. Чорний, там не було хрестиків, кругленький, довгі лапки. Це я помітила половинку його, він був прикритий листом. Різка біль відразу пішла на руку, потім на грудну клітку, потім почали боліти поперек і живіт. Сусіди порадили обробити укус милом, содою, проте біль не зникла. Все тіло почало боліти так, як ламаються кістки всередині. Дуже боляче і страшно “, – розповіла Тетяна Лобода.

За словами завідуючої токсико-терапевтичним відділенням Миколаївської міської лікарні швидкої медичної допомоги Ярослави Студзинської, укус каракурта характеризується високою токсичністю. Його отрута вражає нервову систему.

Такий стан може призвести до порушення функції внутрішніх органів малого тазу, затримки сечі, може бути парез кишечника, аж до того, що можуть відмовити нирки”, – розповіла лікар.

За словами Ярослави Студзинської, перша допомога при укусі каракурта, це – сірники. Необхідно припекти укус сірниками. Потім потрібно накласти асептичну пов’язку, можна обробити антисептиком. Лікарі не рекомендують обробляти рану мильним розчином, тому що це може допомогти кращому проникненню отрути в кровоносну систему.

Зазначимо, каракурт – один із найнебезпечніших видів павуків роду Чорних вдів. Укус його в 50 разів отруйніший, ніж укус тарантула. Червень і серпень для каракуртів – період розмноження. За словами зоолога Наталі Вичалковської, дуже небезпечними є укуси зрілих самок.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні зафіксували появу рідкісного небезпечного павука – він стрибає і боляче кусається

 

 

 

 

 

RU → UK

To Top