У Черкасах дитину покусали собаки – хлопчик із численими травмами у термінальній комі

24 серпня хлопчика в лікарню привезла швидка, його супроводжувала бабуся. Що сталося, як дитина отримала травми, бабуся не змогла розповісти

Стан хлопчика з Черкас, якого ймовірно покусали собаки, стабільно важкий. Дитина перебуває у термінальній комі, повідомила лікарка анестезіолог обласної дитячої лікарні Світлана Федченко. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Суспільне Новини.

За її словами діяльність мозку наднизька, її ледь фіксують прилади, а дихає дитина лише завдяки апарату штучного дихання:

“Дитина під’єднана до апаратів, кровообіг підтримують медикаментами, організм не в силі підтримати тиск”, — розповіла лікарка.

За її словами, дитина в лікарню поступила по “швидкій” з ознаками мозкової коми третього ступеня.

“24 серпня хлопчика в лікарню привезла швидка, його супроводжувала бабуся. Що сталося, як дитина отримала травми, бабуся не змогла розповісти”, — зауважила Світлана Федченко.

Як розповіла медична директорка Черкаської обласної дитячої лікарні Наталія Волчкова, дитина поступила у вкрай важкому стані:

“Дитина була без свідомості, в комі. Були численні садна на тілі, гематома лобної частини голови, рвана рана нижньої губи, рана вуха, і дефекти тканин округлої форми по тілу на лівому стегні”.

За словами лікарки, під час детального огляду медики виявили пролежні на куприку і на потилиці.

“Лікарі виявили пролежні на тілі хлопчика. Це може свідчити про те, що дитина страждала вже не перший день і садна по тілу були різного ступеню заживлення”.

Також головна лікарка зауважила, що аналіз крові у дитини показав, що рівень гемоглобіну крові був наднизький — 51, це говорить про те, що дитина недоїдала, чи навіть не їла.

“Рваних ран, як від укусів тварин чи відбитків зубів не було. Це переважно садна, гематоми”, — додала Наталія Волчкова.

Характер цих ран визначатимуть спеціалісти судмедекспертизи.

За словами директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігоря Фесуна 24 серпня викликала швидку бабуся:

“Бабуся викликала швидку, сказала, що, на її думку, в дитини черепно-мозкова травма. За її словами, в дитини на голові була велика гематома, він дві доби майже нічого не їв і зранку вона не може його розбудити”.

Ігор Фесун зауважив, що бригада медиків на місці побачила, що дитина без свідомості, з великою гематомою на голові, у нього також було частково відкушене вухо, травма губи, частково відсутній статевий орган. Супроводжувала в лікарню травмованого хлопчика бабуся з внучкою. Вона розповіла, що мати дитини з чоловіком на операції в Києві. Також Ігор Фесун додав, щодо відсутності частини органів у дитини – ці травми незрозуміло коли отримані.

Наразі найважчою — від якої залежить життя дитини, характеризують, черепно-мозкову травму, розповіла лікарка анастезіолог Світлана Федченко. Є також внутрішня та поверхнева гематоми. Найважче, за словами медикині, це сильний забій мозкової тканини, яку показала під час комп’ютерної томографії. Щодо інших травм, то це і подряпини, і дефекти шкіри, запальні процеси навколо вух та статевих органів. За її словами, за п’ять днів, які хлопчик лежить у лікарні, приходила бабуся:

“Вона приходила ввечері, після п’ятої-шостої години. Тільки сьогодні ми побачили її вдень”.

Мати та батько, за її словами, лише телефонували. Також до дитини приходили представники батьківського комітету класу.

Під час перебування журналістів у лікарні до травмованого хлопчика прийшла бабуся, однак спілкуватися відмовилася.

Класна керівниця хлопчика, Юлія Головкіна розповіла, що батьки успіхами дитини цікавилися щодня, питали про оцінки, поведінку, додала вона.

“Хлопчик життєрадісний, світлий, завжди усміхнений, ладить із однолітками. Читає краще всіх у класі, гарно вирішує завдання. Творча, товариська дитина”, – розповіла класна керівниця дитини Юлія Головкіна.

Паркан подвір’я, де живе родина травмованої дитини межує з Дитячим парком. Начальник охорони “Дирекції парків” Олександр Аліфанов розповів, що сварку з цього двору охоронець парку чув 18 серпня. А от 24-го ніхто нічого не чув:

“Сторож тут працює цілодобово. Він бачив тільки, як до цього подвір’я приїжджали три екіпажі поліції”.

Додав, що іноді охорона з цього двору чує достатньо гучний гавкіт собак.

Сусіди бояться говорити на камеру, від коментарів відмовляються. Пан Микола, який живе неподалік цього будинку, розповів, що чув про випадки коли собаки з цього двору нападали на людей:

“Це було не раз. Минулого року теж таке було”, – розповів він.

П’ять років тому собаки з цього подвір’я покусали черкащанку Анастасію. Сталося це біля Дитячого парку по Хрещатику:

“Це були чотири алабаї. Господарі вийшли та відтягнули собак. Щоправда, не відразу, бо на команди вони не реагували. Потім мені допомогли піднятися і сказали “Йди звідси”.

За словами жінки, найбільш травмованими після нападу собак у неї були ноги. Суди з власниками собак тривали довгий час.

“Суд призначив їм виплатити мені моральну компенсацію. Однак цього не було, бо як з’ясувалося, їм немає з чого сплатити ці кошти. Вони до мене за ці роки жодного разу не звернулися”.

Також Анастасія додала, що від сусідів чула про постійні конфлікти з власниками собак.

“Коли цих алабаїв вилучили, я думала, що нарешті це припиниться, але коли дізналася, що сталося з хлопчиком, зрозуміла, що проблема не вирішилася”.

У Черкаській обласній прокуратурі розповіли, що відкрили та розслідують два кримінальні провадження: за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 та ч. 3 ст. 135 КК України.

“Наразі слідчим шляхом з’ясовуються обставини, за яких малолітній отримав тілесні ушкодження, призначено судово-медичну експертизу. Водночас слідством встановлені дані, що можуть свідчити про залишення у небезпечному для життя стані та без допомоги травмованого хлопчика, який її потребував та з об’єктивних причин був позбавлений можливості вжити заходів до самозбереження”, — розповіли в пресслужбі
.

Крім того, служба у справах дітей з’ясовує стан утримання та умови проживання дитини, перевіряють повноту виконання його батьками обов’язків щодо виховання та розвитку дитини.

 

До речі, нещодавно “NNS” писав: Дитина постраждала від укусу отруйної змії – хлопчик опинився у реанімації

 

 

 

To Top