Стала відома причина смерті тяжко травмованого 7-річного Андрійка із Черкас. Триває розслідування

У поліції назвали причину смерті тяжко травмованої дитини із Черкас. Також з’ясовують чи можна було врятувати хлопчика, вчасно надавши йому медичну допомогу.

Смерть семирічного хлопчика з Черкас настала від травми голови та крововиливу. Про це під час засідання виконкому повідомив начальник Черкаського районного управління поліції Володимир Матюшенко. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Суспільне Новини.

За словами поліцейського, дитина певний час дійсно проживала з названими бабусею та дідусем. Батьки в цей час, за їхніми словами, перебували у Києві:

“Нині перевіряють покази батьків — матері та вітчима хлопчика. Згідно з поясненнями, мама знаходилася в столиці у два етапи: із лютого по березень, а також із травня по серпень. Там її нібито оперували, а чоловік був біля неї з кінця червня. Тобто у червні він залишив дітей — хлопчика та трирічну дівчинку своїм батькам”, — розповів він.

Наразі, додав Володимир Матюшенко, призначили низку експертиз. Також перевіряють чи дійсно матері дитини робили операцію в столиці. Для цього в київську лікарню направили запит, туди поїдуть фахівці, які перевірятимуть цю інформацію.

Що стосується травм дитини, поліцейський не назвав їх механізм та локалізацію, однак вказав причину смерті дитини:

“Учора (6-го вересня, — ред.) був розтин, судово-медичні експерти отримали постанову на проведення експертизи. Після отримання всі аналізів експерт дасть висновок. Зараз відомо, що смерть дитини наступила від травми голови та субдуральної гематоми.”

Експертиза, додав він, триватиме близько місяця, після неї з’ясують, чи можна було врятувати дитину при своєчасному наданні меддопомоги.

Що відомо

Хлопчик в лікарню поступив по “швидкій” з ознаками мозкової коми третього ступеня. “У нього внутрішньочерепна гематома, немає обох вух та нижньої губи, а також статевого органу. Не зрозуміло, протягом якого часу дитина перебувала у такому стані. У нього глибока кома”, – розповів Микола Кондрацький.

25 серпня стан хлопчика був стабільно важким. Діяльність мозку була наднизькою, її ледь фіксували прилади, а дихала дитина лише завдяки апарату штучного дихання, розповіли медики.

Як повідомила речниця Нацполіції області Зоя Вовк, за словами бабусі хлопчика, дитина отримала травми  після падіння з купи цегли у дворі.

У прокуратурі  відкрили та розслідують два кримінальні провадження: за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 та ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу України. Наразі з’ясовуються обставини, за яких хлопчик отримав тілесні ушкодження, призначили судово-медичну експертизу. Служба у справах дітей з’ясовує стан утримання та умови проживання дитини, перевіряють повноту виконання його батьками обов’язків щодо виховання та розвитку дитини.

Жінці вручили підозру за залишення дитини в небезпеці – за частиною 3 статті 135 Кримінального кодексу України.

Жінку триматимуть під вартою 60 діб. Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу відбувалось у закритому режимі, оскільки, за словами підозрюваної, потерпілий є малолітнім і розголошення відомостей про нього може йому нашкодити.

Чоловіка, який доводиться названим дідом травмованому хлопчику, також взяли під варту.

Хлопчик помер 5-го вересня о шостій десять вечора.

У пресслужбі Офісу Генерального прокурора повідомили, що взяли на контроль розслідування у цьому кримінальному провадженні.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Понівечений 7-річний хлопчик з Черкас помер не виходячи з коми

 

 

To Top