Екатерина Андрус

09 января 2018 Автор:

Журналист

Нікольське-Нікополь: шість годин між війною і миром

Наша шестигодинна дорога близиться до завершення, і за вікном автобуса справа все частіше трапляються вказівники, з яких ясно: ми майже на морі. Воно десь дуже-дуже близько. Про це свідчать написи на табличках: Приморськ, Маріуполь, Урзуф, а також реклама котеджів по радіо. І в голові одразу приємні асоціації: «літо, відпустка, курорт…». Але… За вікном зліва - поле, «усіяне» протитанковими «їжаками», мішенями для стрільби та іншими штуковинами, незвичними оку «прибульців» з мирної території. І серйозні блокпости з озброєними «до зубів» військовими.

З’являється відчуття якогось «сюру». А потім приходить усвідомлення: війна теж, як і море, дуже-дуже близько.

Так, тут не порита воронками від снарядів земля, немає зруйнованих будівель і не чутно пострілів. Все це – за 40-50 км звідси. І люди спокійно стоять на зупинках, сидять у придорожніх кафе, ведуть на прогулянку дітей. Але і їм, і нам зрозуміло: війна кожної миті може прийти сюди, до неї готові. Її стримують лише наші захисники, що оточили щільним кільцем зону АТО.

Серед них і нікопольці, які несуть свою службу у складі військ протиповітряної оборони. До них у Никольське, що під Маріуполем, завітали з різдвяним візитом 8 січня представники багатьох релігійних конфесій Нікополя, Червоногригорівки і Запоріжжя, а також волонтери та ветерани АТО.  Привезли землякам гостинці, молитви, святкову концертну програму і, звичайно, слова підтримки та подяки…

«Тільки повертайтеся живими». Ця фраза червоною ниткою пройшла через усю зустріч.

  • Повертайтеся! Вас дуже чекають вдома, вас не вистачає, - благала дружина загиблого нікопольського воїна Миколи Гайдука Оксана. І очі її плакали.
  • Повертайтеся і приходьте до храму, збудованого на честь героїв війни на Донбасі, - запрошував ветеран Андрій Перепадя. – Я колись, у минулому житті, відвідував церкву тільки раз на рік, щоб посвятити паски. І вважав, що цього достатньо. А потім на передовій зустрів священника. Він нікуди не тікав від снарядів. Був постійно поруч. Молився за нас серед того кривавого пекла… Це змінило моє ставлення до віри. Я повернувся живим. І ми заснували храм Петра Калнишевського.
  • «Повертайтеся живими» - було написано на листівках, переданих на фронт нікопольськими школярами…

Після виступів, промов та концерту (їх можна подивитися на відео) був смачний обід. Потім – спільне фото, і все: ми завантажилися до автобусу і поїхали додому. А вони лишилися і далі стримувати війну.

Скільки ще доведеться їм стояти, невідомо нікому. Але ясно одне: ворог не спить і не відступив. Відірвавши замість омріяної половини тільки шмат нашої країни та отримавши гідну відсіч, він спинився, затаївся і чекає, нагадуючи про себе регулярними «бабахами». Чекає від нас слабини, якогось промаху, фатальної помилки… Сподівається, що зневіримось, опустимо руки, звернемо з обраного, кров’ю тисяч окропленого, шляху та повернемося «в стійло» без бою. Про це не можна забувати ні на мить.

Пильності нам всім, сили і єдності! А від земляків, що несуть варту на Донеччині – величезний привіт і щирі привітання з Новим роком та Різдвом.

vnimanie Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Доска объявлений

besplatka

Загрузка...

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net