Весы
Рыбы
Близнецы
Козерог
Стрелец
Скорпион
Лев
Рак
Телец
Водолей
Овен
Дева

Загрузка...
11 сентября 2015 Автор

Громадськість хоче бачити результат в реальності, а не на біг-бордах

21 серпня поточного року проект обласної комплексної програми екологічної безпеки розглядався на засіданні обласної громадської ради з питань екології. Перед цим через відсутність у даному документі проблем нашого міста та міжобласного промислового куща, які неможливо вирішити без співпраці з сусідніми областями та на державному рівні, громадськість міста звернулась з листом до голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Загрузка...

Наведені в листі пропозиції 28 серпня розглянуті на засіданні обласної науково –технічної ради при департаменті екології обласної державної адміністрації.

Відомо, що Дніпропетровщина першою в Україні розробила Стратегію свого розвитку за підтримки Федерації канадських муніципалітетів. Нашому місту також випала щаслива нагода одержати цю підтримку, що дало можливість профінансувати ряд робіт та підготувати проект місцевої екологічної програми. Він перший і останній раз був розглянутий у червні минулого року, і тому ніяких пропозицій до проекту обласної програми місцевою владою не подано. Закон про місцеве самоврядування до повноважень виконавчих органів місцевої влади відносить розробку та подання на затвердження міської ради місцевої програми та подання затверджених на сесії пропозицій до відповідної обласної програми.

Протягом останніх років до обласної ради та державної адміністрації надійшло багато пропозицій від громадських організацій Нікопольщини. В ході розгляду проекту обласної вищезгаданої програми її розробники звернули увагу на відсутність затверджених в установленому порядку пропозицій. Іншими словами – якщо вас не хочуть чути на місцях, які у нас підстави розглядати ці пропозиції? У місцевої влади для цього є таке пояснення – у нас є затверджена місцева програма до 2017 року, після закінчення цього терміну вона буде переглядатись. Час невпинно йде вперед і вже сьогодні вимагає готовності до вирішення нових проблем. Місцева влада виявилась непідготовленою до громадських слухань з питань продовження терміну експлуатації двох блоків на сусідній атомній станції. Лише зараз розпочались консультації з керівництвом ЗАЕС і розпочата розробка документу, який має прояснити та оприлюднити позицію міської влади. Тому і постає питання – хто що буде розповідати, хто буде слухати і яку роль для себе в цьому процесі визначили посадові особи місцевого самоврядування та депутати міської ради?

За час роботи міської ради останнього скликання ряд її депутатів створили громадські організації (одна з них вказує прізвище її засновника), Нікопольську агенцію регіонального розвитку, Громадську силу та інші. Настав час почути чи прочитати інформацію та звіт про результати їх роботи в додаток до звіту про депутатську діяльність. Поздоровлень та закликів, розміщених на рекламних щитах, інформації про те, ким профінансовано та споруджено дитячий майданчик, для жителів міста недостатньо.

27 серпня на засіданні ГО «Діти війни» прийнято звернення до в.о. міського голови, депутатів міської ради Рибакова О. Піддубного С., Колесника В. з пропозицією в найближчий час провести у форматі «круглого столу» зустрічі для обговорення та узгодження пропозиції громадськості, яка повинна бути врахованою в рішеннях міської ради, та пропозицій до обласної програми стосовно проблеми продовження терміну експлуатації блоків ЗАЕС тощо.

Сподіваємось, що на цій зустрічі, якщо на неї погодяться наші діючі обранці – депутати , вони матимуть можливість проінформувати про свою діяльність та ознайомитись з діяльністю та пропозиціями громадських організацій та життєвим досвідом старшого покоління.

В.Сандул, голова Нікопольського відділення Міжнародного фонду Дніпра

art

Вячеслав Сандул

Автор:

Голова Нікопольського відділення міжнародного фонду Дніпра

Оставить комментарий

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...

Загрузка...
Загрузка...

ИНСТАГРАМ

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net