Про це кореспондентці 056 повідомив начальник Дніпропетровського регіонального центру метеорології.

На території Дніпропетровської області знаходиться 7 метеостанцій і 2 авіа-метеорологічні станції: Павлоград, Синельникове, Нікополь, Чаплине, Комісарівка, Лошкарівка, Кривий Ріг і Дніпро. Щоранку о 9:00 технік-метеоролог виходить на метеомайданчик і дивиться на показання спеціальних пристроїв, які вимірюють гамма-фон.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

“Метеорологічні станції Дніпропетровського регіонального центру метеорології щодня ведуть спостереження за гамма-фоном. Для цього використовують пристрої ДРГ-01Т і СТОРА-ТУ. Вчора і сьогодні доза по Дніпропетровщині складає від 13 до 17 мікрорентген на годину. Норма - до 20. Тобто у нас все в межах норми природного і ніякого підвищення гамма-випромінювання не спостерігається", - прокоментував ситуацію начальник Дніпропетровського регіонального центру метеорології Василь Грінчак

За словами Василя Гринчака навіть 20 мікрорентген не становлять загрози для життя. Дніпропетровський регіональний центр метеорології пов'язаний з іншими обласними центрами, тому про перевищення норми гамма-фону в сусідніх областях вони легко зможуть дізнатися.

Крім гамма-фону метеослужба вимірює кислотність опадів в області та перевищень поки теж не фіксувала.

8 серпня під Северодвінську в Росії стався вибух. Як повідомляє ТСН, 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка. Незабаром кілька російських станцій, які знаходяться біля місця вибуху, перестали передавати дані про радіаційний фон.

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань показали можливе поширення радіаційного хмари над Україною.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook і на наш канал в Telegram.

Повідомляє 056.ua

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори