Весы
Рыбы
Близнецы
Козерог
Стрелец
Скорпион
Лев
Рак
Телец
Водолей
Овен
Дева
13 февраля 2018 Написал

Що відбувалось у Нікополі 13 лютого 99 років тому?

Чим сьогодні живе Нікополь? Про що говорить? Про погані дороги, високі ціни та низьку зарплатню… 99 років тому у цей час тут було гарячіше. Йшла битва за Україну на руїнах старої імперії перед народженням нової.

Загрузка...

Війська Української Народної Республіки на той момент відступили під натиском «червоних», які тут зіткнулися з «білими». Петлюрівці, що залишились на Нікопольщині, залягли у підпілля. Але більшовики, які ще 25 січня взяли Дніпро (тоді – Катеринослав), проводили ретельні чистки. 

13 лютого 1919, рівно 99 років тому, у Нікополі відбулось засідання військово-революційного комітету, де розглядалася справа полонених офіцерів УНР Кравцова та Яблонського. Їх звинувачували у контрреволюційній діяльності та пособництву петлюрівцям. Проте ревком визнав себе неправоможним обирати кару «злочинцям» такого масштабу і передав арештантів до рук прифронтової надзвичайної комісії.

Подальша доля офіцерів невідома. Але навряд чи вона чимось відрізняється від долі інших тисяч, що потрапили до катівень «ЧК»…

Тож давайте мовчки згадаємо всіх, хто у різні часи  боровся за Україну. Хто бачив її не частиною будь яких імперій, а самостійною європейською країною. Мирною, культурною, хлібосольною.

Читайте также

Аби ця мрія збулася тоді, 99 років тому, мабуть у Нікополі сьогодні не говорили б про погані дороги, високі ціни і низьку зарплатню. Але зараз ми як ніколи близькі до її реалізації. І просто повинні зберегти те, що далося (і дається!) нашим землякам такою дорогою ціною.

vnimanie Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

art

Оставить комментарий

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

ИНСТАГРАМ

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net