Завантажте мобільний додаток сайту

Третього серпня, вже 29-й раз поспіль, біля могили легендарного кошового отамана Івана Дмитровича Сірка зібралися нащадки козаків зі всієї України, а разом з ними і кореспондент Nikopolnews.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Зібралися для того, щоб вшанувати світлу пам’ять людини з великої літери, дух якої, маючи невидиму магічну силу, більше ніж три століття згуртовує народ рідної Неньки та дає йому енергію для руху вперед. Але, сьогодні вічний сон волелюбця був порушений не традиційним гамором, а як і подобає в такий день – щебетом пташок та...

Першими до свого «батька» завітали козаки і берегині Війська запорожського низового та Чортомлицької січі, духовенство і прихожани Української православної церкви на чолі з благочинним Нікополя та району ієромонахом Меркурієм, депутат Дніпропетровської обласної ради Володимир Євтушенко, голова Покровської сільської  ради Микола Хнюкало,  представники обласного комунального підприємства «Дивокрай»,  вокальний гурт «Співучі серця» під керівництвом Анатолія Боброва, народний артист України – письменник зі Львова Сергій Кустов, учасники і гості фестивалю, кобзар Валерій Харченко. Саме його співом і  розпочався мітинг-панахида по Івану Сірку та по загиблим героям-захисникам України.

Урочистості біля меморіального комплексу закінчилися пронесенням військової хоругви від могили отамана до пам’ятного знаку загиблим на Донбасі воїнам, під час якого пісня «Плач чайки» у виконанні аматорів, зачепивши серця, злітала до самісінького неба.

На деякий час тут знову запанував спокій. А ми помандрували далі, до Капулівки, де нас чекав фестиваль «Звідси воля розлилася», що переплівся у барвистому віночку з Днем села.

Відразу  вразила організація дозвілля. По-перше – велика програма: День села Капулівка; виступ кобзаря Валерія Харченка; веселі розваги та конкурси; козацькі забави; посвята в козаки; концертна програма; фуд-корт, фаєр шоу; зірки фестивалю – гурт «Діти Фрістайлу». По-друге – всі умови для глядачів і артистів. Відпочиваючі  знайшли захист від сонця під наметами, а виступаючі (окрім танцювальних колективів), що теж немаловажно, протягом чотирьох годин мали змогу дарувати людям свій талант, позитив та гарний настрій з професійної сцени. По-третє – розмаїття номерів, адже на фестиваль завітали колективи багатьох районів Дніпропетровської області, міст Дніпра, Києва і Нікополя. Край п’яти січей представляли чоловіче тріо «Микитинці», театр танцю «Богема» та вокальний гурт української пісні «Співучі серця».

Никополь, Нікополь, Марганец, Марганець, Покров

×

Поширюючи у соцмережах, ви допомогаєте нам!