9 Травня ми відзначили 74 річницю з Дня Перемоги у Другій світовій війні.  Та, поспішаючи на місце збору, навіть не мала уяви, що побачу з однієї  сторони – велику колону між міськвиконкомом і Європейською площею, з іншої – зовсім безлюдну вулицю Електрометалургів. Нікопольці вирішили відсвяткувати по новому.

Звичайно, за прапороносцями мали їхати машини з ветеранами, але від їх кількості боляче защеміло серце – одна, лише одна... декілька років тому було цілих чотири. Так, час зупинити просто неможливо.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Смуток трішечки розвіяли духовий оркестр та цікавість про заборонений «Безсмертний полк» – у фейсбуці навіть припустили, що знайдеться з двадцять відчайдухів, які наважаться вийти з «дідами». Я нарахувала цілих двадцять п’ять, але це вже зовсім інша історія. Дивлячись при спілкуванні в очі двох жіночок,  зрозуміла, вони тримають в руках нездійснені мрії про щастя поряд з батьками, дядьками, братами. Кожна світлина підписана і кожна була просякнута спогадами, які передаються в цих родинах з покоління в покоління. 

У призначену годину колона перетворилася на бурхливий людський потік, що виплескувався навіть на тротуари і через деякий час  по вінця заповнив собою всю площу меморіалу «Вічна слава».

Після урочистого  мітингу відбулося покладання квітів до Вічного вогню.

Ще більше про свято ви зможете дізнатися з невеличкого відеоролику, тож запрошую до перегляду.

PS: Після закінчення дійства всі присутні мали змогу скуштувати смачної солдатської каші, відвідати танцювальний майданчик та стати глядачами дитячого концерту. Але це буде вже в іншому репортажі.

×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори