Завантажте мобільний додаток сайту

На минулій сесії Нікопольської міської ради було прийняте рішення про придбання містом нежитлового приміщення по проспекту Трубників, 87-А. Про це Nikopolnews дізнався з протоколу, опублікованому на сайті НМР.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, з бюджету на це витратять приблизно 4 мільйони гривень.

Рішення викликало бурхливу реакцію у містян. Звучать припущення, що в ньому є корупційна складова (мовляв, приміщення належить комусь з депутатів або людям, наближеним до влади). Також багато хто вважає, що гроші слід витратити на більш актуальні цілі, а замість того, щоб купляти нові будівлі, треба привести до ладу ті, які вже у власності міста є. Такої думки дотримується не тільки певна частина пересічних мешканців Нікополя, а і деякі депутати, що голосували проти по даному питанню.

На сайті НМР з’явився матеріал, в якому влада пояснює, для чого місто придбає будівлю по Трубників, 87-а.

Нежитлове приміщення, де колись розташовувався Нікопольський факультет Національного університету «Одеська юридична академія», знаходиться на одній з центральних вулиць міста, доїхати до нього можна майже на будь-якому автобусі. Корисної площі достатньо. Звичайно, приміщення потребує певного ремонту, проте, загалом, стан будівлі задовільний.

Що планується тут розмістити?

Частину приміщення будуть використовувати для проведення соціально-культурних заходів формальної та неформальної освіти різних груп дорослого населення Нікополя в рамках реалізації міської програми «Освіта дорослих в місті Нікополі на 2019-2021 роки».

Начальник управління гуманітарної політики Таїсія Мамонтова зазначила:

У світі зараз набирає обертів концепція міст, що навчаються. Нікополь – є другим містом в України, що включено до Глобальної мережі ЮНЕСКО як місто, що навчається крізь віки. Нікопольська міська рада затвердила програму «Освіта дорослих», головною метою якої є забезпечення дорослому населенню вільного доступу до освіти упродовж життя. В рамках програми діють художня майстерні, гончарна майстерня, студія «Креативні ручки», гра на музичних інструментах, вокальна етностудія, танцювальна школа та театральна майстерня. Важливим напрямком є робота студії «Ти зможеш» з батьками, що виховують дітей з обмеженими функціональними можливостями, які не відвідують жодного навчального закладу.Протягом 2018 року освітніми програмами для дорослих охоплено 1020 нікопольців. Отримавши можливість стаціонарно розмістити усі діючі студії в одному приміщені ми матимемо можливість створення належних умов для розвитку освітнього простору, де кожен зможе знайти для себе доступну освітню пропозицію.

Також обговорюється варіант розміщення в придбаній будівлі по проспекту Трубників гуртків науково-технічного направлення, таких як робототехніка та програмування, сучасних лабораторій хімії, фізики та біології, де учні могли б створювати власні наукові проекти.

Планується тут розмістити і РАГС.

Крім того, в цій будівлі розміститься Центр надання адміністративних послуг, який зараз знаходиться за адресою вулиця Електрометалургів, 3. Саме сюди звертаються громадяни для оформлення паспорту та документу для виїзду за кордон, реєстрації місця проживання, вирішення питань щодо нерухомого майна та землеустрою, розміщення та регулювання зовнішньої реклами, роботи закладів торгівлі та багато іншого.

Начальник відділу «Центр надання адміністративних послуг м.Нікополя»Ірина Харченко розповіла:

На сьогодні ЦНАП надає 123 адміністративних послуг, їх кількість постійно зростає. В день до Центру звертається більше 200 громадян. Але Центр надання адміністративних послуг розміщений на цокольному поверсі будівлі Нікопольської міської ради. В приміщенні недостатньо вільного місця для щоденного прийому великої кількості відвідувачів та одержувачів адміністративних послуг. Майже повністю відсутня зона очікування, а в зоні обслуговування неможливо розмістити достатню кількість адміністраторів для надання в одному приміщенні всього спектру послуг.Тому є велика потреба в окремому приміщенні для сучасного Центру, де були б створені зручні умови для прийому суб’єктів звернень та роботи адміністраторів.

Поки що для створення більш комфортних умов в приміщенні ЦНАПу найближчим часом планується встановити кондиціонер.

На думку чиновників, придбання нежитлового приміщення по проспекту Трубників, 87 А дасть змогу вирішити одразу декілька проблем.

Никополь, Нікополь, Марганец, Марганець, Покров

×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!