Завантажте мобільний додаток сайту

Нікопольці помічають, що в особистих кабінетах по газопостачанню, електропостачанню та водопостачанню у травні була переплата, а в червні з’явився борг. Певне роз’яснення надали в Управлінні соціальної політики Нікопольської міської ради.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews з повідомлення прес-служби міської ради, до управління з відповідним питанням останнім часом стали звертатися мешканці міста. У соцзахисті зазначають, що детальне пояснення одержувачі житлових субсидій мають вимагати у надавачів комунальних послуг.

Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії на газо-, та електропостачання, які використовуються для опалення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної води та гарячої води і водовідведення та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення». Найбільше звернень надходить з питання боргів за газопостачання.

Відповідно до п. 2 вищезазначеної постанови розрахунок невикористаних сум субсидії в разі використання газу для індивідуального опалення проводиться виробником/виконавцем послуги з газопостачання станом на 1 травня нового неопалювального сезону за особовим рахунком кожного споживача.

В кінці травня 2019 року газопостачальною організацією самостійно проведено розрахунок невикористаної одержувачами субсидії на газ за період з 01.10.2018 року по 31.01.2019 року, яку як передбачено законодавством в сумі 760,0 тис. грн. повернуто до державного бюджету.

З питання правильності проведеного розрахунку необхідно звертатись до газопостачальної організації.

Дізнатися причину походження боргу можна запросивши у газовиків наступну інформацію: яка соціальна норма, скільки газу фактично спожито домогосподарством, скільки сплачено, а скільки зекономлено. На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

Червневі платіжки за газ, електроенергію, воду у одержувачів субсидії з мінусом можливі лише у трьох випадках:

  • По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з’явитися у тих людей, які за травень не сплатити рахунки за комунальні послуги.
  • По-друге, сім’ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи повинні доплатити за фактично спожиту послугу понад норму.
  • По-третє, якщо у отримувача субсидії до початку опалювального сезону (2018-2019рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися самостійно.

Відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидії за кожним особовим рахунком одержувача субсидії та повноту відображення їх в актах розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій покладається на надавачів послуг, що проводили такий розрахунок.

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі

×

Поширюючи у соцмережах, ви допомогаєте нам!