Значна кількість мешканців Нікополя може втратити субсидії. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення на офіційному сайті комунального підприємства «Нікопольводоканал».

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, багато хто з нікопольців, отримавши «живі» гроші від держави на погашення комунальних платежів, вирішив витратити їх на власний розсуд. Саме це і може стати причиною втрати субсидії.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Водоканал повідомляє наступне:

«У березні більшість нікопольчан, які мали право на субсидію, отримали її «живими» грошима. Ними вони мали розрахуватися за використані у лютому комунальні послуги. Влада у такий спосіб намагалася стимулювати споживачів до економії, адже, за рахунок цього, частину з отриманих від держави грошей можна було залишити собі. Однак статистика проплат КП «Нікопольводоканал» за перші два місяці монетизації показала, що поняття «зекономити і залишити собі» субсидійовані споживачі сприйняли надто буквально. У результаті в березні водопостачальне підприємство, за скромними підрахунками, недоотримало від населення півмільйона гривень.

Провівши аналіз оплат населення за використані послуги водопостачання і водовідведення за березень, коли споживачі замість субсидій отримали від держави гроші, зробили висновок:

Статистика невтішна. Близько 15 тисяч споживачів мають право на субсидію, скільком саме із них органи соцзахисту цю державну допомогу надали, не відомо.  Однак навіть, якщо якійсь кількості споживачів її не надали, це не означає, що за спожиті послуги не потрібно платити. Проте у березні з нарахованих понад мільйон гривень цим абонентам, підприємство недоотримало половину.

Якщо подібна тенденція спостерігатиметься і надалі, то ні до чого втішного така монетизація не призведе. При цьому наслідки відчує на собі не лише підприємство, тариф якого не є прибутковим, а й усі без винятку споживачі послуг.

Якщо КП «Нікопольводоканал» недотримуватиме такі суми коштів за спожиті послуги і надалі, то це може призвести навіть до того, що змушені будемо відмовитися від цілодобової подачі води і перейти на погодинну. Рівно на стільки, на скільки підприємство матиме коштів, щоб заплатити за електроенергію. Або ремонтні бригади не зможуть оперативно і вчасно виїжджати на ліквідацію поривів, у зв’язку з нестачею коштів на придбання паливно-мастильних матеріалів.

Разом із виплатою «живих» коштів держава поставила жорсткі умови для тих, хто отримує субсидію – не має бути заборгованості. За підсумками березня КП «Нікопольводоканал» надало інформацію до органів соціального захисту на майже п’ять тисяч субсидійованих абонентів-боржників. Не виключно, що частина із них втратять право на державну допомогу. Це стосується тих споживачів, у яких сума боргу за одну або всі разом використані комунальні послуги перевищує 340 гривень. Аби цього не сталося, на підприємстві нагадують про необхідність вчасно оплачувати рахунки до граничної сплати вказаної в договорі. Споживачам подавати показники водолічильників з 25 по 30 число кожного місяця. У такому випадку не виникатимуть розбіжності у розрахунках, заборгованості та переплати».

×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори