Окружний адмінсуд Києва за позовом АТ «Нікопольський завод феросплавів» призупинив дію постанов, якими були встановлені тарифи для НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії та послуги диспетчерського управління на друге півріччя. Про це Nikopolnews дізнався, ознайомившись з ухвалою суду.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, Національна комісія з регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг виступає проти.

 «НКРЕКП категорично не погоджується з рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 червня 2019 року щодо задоволення заяви Акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів» щодо зупинення дії постанов НКРЕКП про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії та тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління ДП «НЕК «Укренерго» на II півріччя 2019 року», - повідомила прес-служба нацкомісії, яка здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на сторінці ФБ.

НКРЕКП наголошує, що рішення про встановлення тарифів на послуги оператора системи передачі були прийняті у відповідності до чинного законодавства України, зокрема Закону України «Про ринок електричної енергії» та враховують ключові складові для запуску та функціонування нової моделі конкурентного ринку електричної енергії.

В свою чергу, позивач вважає, що Нацкомісія не мала повноважень встановлювати відповідні тарифи, тому її постанови є протиправними.

У позовній заяві завод Ігоря Коломойського посилається на рішення Конституційного суду, який постановив, що НКРЕКП, яка затвердила тарифи для «Укренерго», була створена у неконституційний спосіб, а її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

«Нікопольский завод феросплавів» нагадав, що у грудні 2018 року НКРЕКП встановила тариф на передачу електричної енергії, включаючи плату за централізоване диспетчерське управління на 2019 рік на рівні 59,26 грн /кВт год (без ПДВ).

Проте 7 червня НКРЕКП підвищила тариф на передачу електроенергії на друге півріччя до 347,43 грн / кВт-год (без ПДВ) та встановила тариф на послуги з диспетчерського управління на рівні 8,9 грн / МВт-год (без ПДВ). але таке рішення є критичним для АТ «НЗФ», оскільки в структурі собівартості продукції AT «НЗФ» ці витрати є найбільшими.

У суді заявили, що, таким чином, за рахунок завищеного тарифу на передачу електроенергії відбувається перехресне субсидування між користувачами системи, що створює нерівні умови на ринку, як для виробників, так і для споживачів. Це, на думку суду, суперечить закону про «Про ринок електричної енергії».

В «Укренерго» ж вважають, що таке рішення суду унеможливлює функціонування нової моделі ринку в Україні.

За матеріалами «Економічна правда»

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
Автор: Маруся Оффон
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!